Vlak InterCity společnosti RegioJet vyrazí z Prahy do Ostravy 6. prosince v 17:27. Na palubě vlaku bude mimořádný host. O jízdě prezidenta vlakem RegioJet informují jeho spolupracovníci na webu www.klaus.cz.

Informaci o plánované Klausově cestě do Ostravy potvrdil serveru iDnes.cz i mluvčí prezidenta Radim Ochvat. "Při poslední cestě do Ostravy využil služeb Pendolina Českých drah. Na této trase nyní fungují dva dopravci, tentokrát tedy využije služeb soukromého dopravce," řekl mluvčí Radim Ochvat.

Informací o exkluzivním pasažérovi je potěšený šéf RegioJetu Radim Jančura. Klaus by měl mít služby jako běžný cestující. "Prezidentovi poskytneme standardní servis jako ostatním cestujícím," uvedl mluvčí soukromého železničního dopravce Aleš Ondrůj.

Klaus tak bude jedním z prvních politiků, kteří se svezou RegioJetem. Šéf poslanců Věcí veřejných Vít Bárta Jančurovy vlaky kritizoval, prý za jízdy vržou.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist