Pražský primátor Bohuslav Svoboda požádal firmu Pražské služby, aby odkryla majetkovou strukturu svého menšinového akcionáře. Loni v červnu získala 18,85 procenta firmy investiční společnost Natland Group, zbytek ovládá město.

Svoboda chce nyní vědět, zda je pravda, že společnost skrytě ovládají lobbisté Roman Janoušek a Tomáš Hrdlička.

"Rada si už minulý týden vyžádala informaci o struktuře společnosti, na jednání rady jsme dali do zápisu, že jsme ty odpovědi nedostali a že na nich trváme," řekl primátor.

Natland však nevidí na své majetkové struktuře nic netransparentního.

"Stačí si za tři eura pořídit výpis z kyperského obchodního rejstříku a tam jsou jména majitelů jasně uvedena," řekl mluvčí Natland Group Rostlislav Starý.

V červenci magistrát vypsal tendr na svoz městského odpadu a v listopadu jej s nabídkou převyšující 16 miliard korun vyhrálo sdružení Čistá Praha. Za ním jsou právě Pražské služby, AVE CZ a společnost Pražská odpadová. Posledně jmenovaná firma vznikla pár dnů před otvíráním obálek a založily ji Pražské služby spolu s AVE CZ.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.