Policejní inspekce zadržela o víkendu 13 lidí, mezi nimi i tři aktivní policisty z Českého Krumlova. Skupinu podezřívá z výroby a prodeje drog.

Inspektoři za asistence příslušníků Útvaru rychlého nasazení zatýkali nejen v jižních Čechách, ale také v Praze.

"Akce byla ukončena zadržením celkem třinácti osob, mezi nimiž byli tři policisté. Cílem bylo ochromit skupinu pachatelů, kteří se podíleli na nedovolené výrobě a distribuci omamných látek," informovala mluvčí inspekce Radka Sandorová. V cele předběžného zadržení skončilo devět lidí.

V hlavním městě měli policisté zasahovat i s pomocí policejního vrtulníku na střešním parkovišti obchodního centra Šestka v pražské Ruzyni.

Tam zatkli jednoho kolegu spolu s civilistou. "Byli zadrženi bezprostředně po převzetí zálohy na prodej drog ve výši jednoho milionu korun," uvedla mluvčí. Policista podle ní při obchodu s drogami použil jako zástavu proti přijetí milionové zálohy služební zbraň.

Podle deníku Právo byli tři uvedení policisté z jednoho obvodního oddělení a spolupracovali se skupinou obchodující ve velkém s marihuanou, kterou gang nakupoval od různých dealerů a prodával dál.

 

Inspekce na případu pracovala od letošního dubna, podíleli se na tom i zahraniční policisté, Útvar rychlého nasazení, policejní letecká služba a krajské ředitelství jihočeské policie.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist