Tři a půl roku leží ve skladech ministerstva vnitra dvě stovky nových, nepoužitých „on-line jednotek pro automobily“, jejichž prostřednictvím by policejní velitelé mohli sledovat, kde se jejich hlídkové vozy pohybují. Jenže je nikdo nepostrádá. Nikdo je nechce. A nikomu nechybí ani 1,6 milionu korun, které ministerstvo vnitra za přístroje zaplatilo.

Na nevyužité přístroje narazili auditoři, když pro někdejšího ministra vnitra Radka Johna (VV) prověřovali hospodaření resortu. HN se nyní zpětně – s pomocí informačního zákona – dostaly ke kompletnímu znění auditu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se