Premiér připouští, že jeho cesta do Washingtonu, kam vyrazí ve středu pozdě večer po skončení evropského summitu v Bruselu, bude aspoň zčásti ve znamení několikasetmiliardové zakázky na dostavbu Temelína.

Mimo jiné proto s sebou bere jak ředitele ČEZ Daniela Beneše, tak náměstka z ministerstva průmyslu či zástupce Škody JS coby výrobce jaderných zařízení.

Petr Nečas v rozhovoru také nepřímo naznačil, že se s Američany bude bavit o tom, zda by zámořské firmy neprodali Česku své podíly v evropském ropovodu TAL. Vláda by tak chtěla snížit svou závislost na Rusku. Už dříve o tomto obchodu jednali s americkými politiky například expremiéři Mirek Topolánek či Jan Fischer.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se