Stačilo pouhých dvanáct dní a bylo rozhodnuto: Ústřední vojenská nemocnice ve Střešovicích dostane nový areál za 6,4 miliardy. Dnes má tahle investice pověst předraženého tunelu s hrozbou arbitráže, za který navíc stát musel zaplatit vysoké odškodné.

Hospodářské noviny získaly dokumenty o dvanácti dnech před loňskými volbami, kdy Fischerova vláda schválila stavbu megalomanského šestimilardového komplexu s hotelem, bazénem a kongresovým centrem. A podezřele narychlo – jen čtyři dny před sněmovními volbami.

Přitom ministerstvo obrany, jak ukazují interní materiály, 12. května poslalo na vládu dopis, v němž roky připravovaný projekt potápí. Údajně kvůli nedostatku peněz.

"I když je projekt perspektivní pro potřeby resortu obrany a Ústřední vojenské nemocnice, není možné jej za současného stavu realizovat," stojí v dokumentu, kterým obrana vedená ministrem Martinem Bartákem fakticky stahuje tenhle bod z programu vlády.

Těsně před schůzí ministrů, která se konala 24. května, však přichází z obrany otočka o 180 stupňů: je potřeba podepsat smlouvu, peníze totiž budou.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se