Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) se po krachu Sazky, která byla dlouhá léta byla zdrojem jeho příjmů, už připravuje na zpeněžení části svého majetku. Z výkonného výboru ČSTV ve středu vzešlo doporučení odprodat tři nemovitosti  – Sportholel Olympia na Zadově, sportovní centrum v Brandýse na Labem a pražský hotel Coubertin.  

Na dotaz týdeníku Ekonom to sdělil předseda ČSTV Pavel Kořan. „Tyto tři objekty zatím navrhujeme k prodeji, konečné slovo bude mít ale valná hromada, která se uskuteční 26. listopadu,“ uvedl Kořan.

Ski areály na prodej?

Nejhodnotnějším majetkem ČSTV jsou ale krkonošské lyžařské areály – ve Špindlerově mlýně, v Peci pod Sněžkou a v Harrachově. O jejich budoucnosti zatím rozhodnuto není, ačkoliv zájem o ně je značný. 

Projevila jej například firma Tatry Mountain Resorts, největší společnost v oblasti cestovní ruchu na Slovensku. „Dnes jsme se dohodli, že otázku ski areálů ještě neuzavřeme a vrátíme se k ní na příštím jednání výkonného výboru 9. listopadu. Z toho by už mělo vzejít konečné doporučení pro valnou hromadu,“ sdělil šéf ČSTV Kořan.