Česká televize by se měla pod nově zvoleným generálním ředitelem Petrem Dvořákem výrazně změnit. Tedy pokud Dvořák dodrží své sliby. A není jich málo.

Nový speciální televizní kanál pro děti s názvem ČT3, kvalitnější původní pořady na ČT1, podobné těm, které v poslední době produkují komerční televize. Méně drahých sportovních přenosů na ČT4. A vůbec celkové zefektivnění chodu veřejnoprávní televize a vylepšení jejího hospodaření. To jsou hlavní Dvořákovy vize.

Dvořák zároveň popřel, že se na ČT1 hodlá zbavit tradičního dětského pořadu Večerníček. "Přesun Večerníčku jsem zmínil pouze v jednom rozhovoru, kde jsem řekl, že si umím představit jeho přesun na nově vzniklý dětský kanál, až začne fungovat. Tedy někdy v roce 2013," uvedl Dvořák v pátečním on-line rozhovoru se čtenáři serveru IHNED.cz.

Dvořák tvrdí, že ani on, ani nikdo z jeho spolupracovníků nikdy nemluvil o rušení Večerníčku nebo jeho přesouvání do jiného času. "Celá kauza Večerníček je jen nafouknutá mediální bublina. V současné době mám v ČT k řešení řadu mnohem důležitějších problémů než je právě Večerníček, při vší úctě k jeho věku a tradici," sdělil Dvořák.

Všechny otázky a odpovědi najdete ZDE

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.