Česká televize by se měla pod nově zvoleným generálním ředitelem Petrem Dvořákem výrazně změnit. Tedy pokud Dvořák dodrží své sliby. A není jich málo.

Nový speciální televizní kanál pro děti s názvem ČT3, kvalitnější původní pořady na ČT1, podobné těm, které v poslední době produkují komerční televize. Méně drahých sportovních přenosů na ČT4. A vůbec celkové zefektivnění chodu veřejnoprávní televize a vylepšení jejího hospodaření. To jsou hlavní Dvořákovy vize.

Dvořák zároveň popřel, že se na ČT1 hodlá zbavit tradičního dětského pořadu Večerníček. "Přesun Večerníčku jsem zmínil pouze v jednom rozhovoru, kde jsem řekl, že si umím představit jeho přesun na nově vzniklý dětský kanál, až začne fungovat. Tedy někdy v roce 2013," uvedl Dvořák v pátečním on-line rozhovoru se čtenáři serveru IHNED.cz.

Dvořák tvrdí, že ani on, ani nikdo z jeho spolupracovníků nikdy nemluvil o rušení Večerníčku nebo jeho přesouvání do jiného času. "Celá kauza Večerníček je jen nafouknutá mediální bublina. V současné době mám v ČT k řešení řadu mnohem důležitějších problémů než je právě Večerníček, při vší úctě k jeho věku a tradici," sdělil Dvořák.

Všechny otázky a odpovědi najdete ZDE

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se