Vláda Jana Fischera se prodražila. Alespoň z pohledu mimořádných odměn, které vyplatili ministři udržovacího úřednického kabinetu slibujícího šetrnější zacházení se státními penězi.

Do konce kariéry ministra vnitra zbývalo Martinu Pecinovi třináct pracovních dní, když se s podřízenými rozloučil ve velkém stylu: rozdal jim jedny z největších jednorázových odměn ve státní správě v loňském roce.

"Za řádný a efektivní chod úseku veřejné správy, legislativy a archivnictví" udělil odměnu 380 tisíc korun. Ve stejný den za totéž podepsal ještě dvě odměny. Jednu ve výši 240 tisíc korun, druhou o čtyřicet tisíc menší. A o deset dní dřív udělil Pecina ještě jednu rekordní prémii: čtvrt milionu korun svému prvnímu náměstkovi Jiřímu Komorousovi.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.