Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) uspořádala každoroční inspekční cestu do Chorvatska a Řecka. Na kontrolu ozdravných táborů s názvem Mořský koník se podle zjištění týdeníku Týden tentokrát vypravilo celé osmičlenné vedení pojišťovny.

Náklady na cestu zatím nejsou známy, píše týdeník.

"Bylo nás osm a na cestách jsme strávili týden. Úkoly jsme měli různé. Já jsem si prošel areál a promluvil si s lékařem a dětmi," řekl poslanec za TOP 09 a člen dozorčí rady VZP Martin Gregora. Kromě kontrol si podle něho inspektoři užili i koupání a výlety. "To víte, že když už jedete tak daleko, že se i někam podíváte a vykoupete se," doplnil.

Projekt Mořského koníka už v minulosti provázely nejasnosti.

O tom, co měli na starosti ostatní členové inspekce, Gregora nevěděl. Mluvčí pojišťovny Jiří Rod Týdnu sdělil, že zkontrolovali smluvní ujednání v průběhu pobytu. "Kontroly zahrnovaly i jednání s majiteli komplexu v Řecku a provozovatelem komplexu v Chorvatsku a upřesňování na příští rok," doplnil.

Cestu podle Roda platila VZP z provozního fondu. Vyúčtování prý ještě není k dispozici. Podle cestovních kanceláří, které ozdravné pobyty v rámci projektu Mořský koník zajišťují, je ale cena za inspekce součástí zakázky.

V lednu Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil, VZP platila v rámci ozdravného projektu pobyt u moře neexistujícím dětem. Za neobsazená místa vydala celkem 24 miliony korun. Pojišťovna přitom s Mořským koníkem měla úplně stejný problém i v minulosti.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist