Petr Hájek není tuctovým státním úředníkem. Rozhodně o sobě rád dává vědět, i když některé z jeho výroků mají hodně kontroverzní náboj.

Pojďte si vyzkoušet, zda znáte ty nejznámější Hájkovy citáty.

Kdo nesouhlasí s výroky o škodlivosti kouření a je autorem toho citátu? "Nikdo nikdy nedokázal a nedokáže, že je to kouření, které je tak škodlivé. Já významně pochybuji o zdravotním riziku kouření."

Ladislav Jakl
Petr Hájek
senátor Jaroslav Kubera

Kdo takto kritizoval mediální informace o ekologické katastrofě při úniku ropy v Mexickém zálivu? "Tři týdny trvalo stovkám mediálních štábů, než našly prvního zamaštěného ptáka, a hned jeho fotogenické záběry oblétly celý svět."

Petr Hájek
Jan Stráský
Ladislav Jakl

Kdo označil Václava Klause pochvalně jako don Quijota de la Praga?

Petr Hájek
José Maria Aznar
Milan Knížák

Kdo si myslí, že teroristické útoky 11. září 2001 mohly zorganizovat americké tajné služby?

Vladimir Putin
Muammar Kaddáfí
Petr Hájek

Kdo přirovnal příběh teroristy Usámy bin Ládina k pohádce pro dospělé? „Bin Ládin je mediální fikce. Jak se zrodil,tak také zemřel, za podivných, téměř mystických okolností. Je to moderní pohádka pro dospělé - dobro a zlo. Chceme-li, věřme.“

Miroslav Sládek
Tomáš Vandas
Petr Hájek

Kdo podporuje kácení lesů na Šumavě v boji s kůrovcem? „Nevylučuji, že se na Modravu zajedu podívat. Slušní lidé si zaslouží podporu a ochranu před zelenými extremisty.

Ladislav Jakl
Petr Hájek
Václav Klaus

Kdo prohlásil, že homosexuálové jsou deviantní občané?

Benito Mussolini
Petr Hájek
Mao Ce-tung

Kdo má tento svérázný názor na sametovou revoluci? "17. listopad byl vcelku bezvýznamný incident. Bezpochyby nešlo o spontánní lidový čin.“

Petr Hájek
Miroslav Štěpán
Petr Cibulka

Kdo se domnívá, že Václav Havel je levicový politik a je autorem tohoto výroku „Pacifistický levicový intelektuál Havel se na vrcholu politické pyramidy kafkovsky metamorfoval v radikálního neomarxistu.

Václav Klaus
Petr Hájek
Vladimír Mečiar

Kdo se domnívá, že atributem levičáctví je snowboard, batůžek a PET lahev?

Petr Hájek
Milton Friedman
Václav Klaus


 

ZKONTROLOVAT

Pozn.: Správné odpovědi se po zkontrolování podbarví zeleně.