Bývalý ministr dopravy ODS Aleš Řebíček příští týden dokončí převzetí fotbalové Slavie, jeho bratr Adam ale kromě fotbalového stadionu bude muset dál chodit k soudu.

Ústecký krajský soud totiž v červnu v neveřejném jednání zrušil rozhodnutí svých okresních kolegů v Teplicích, který Řebíčka a další dva policisty v osvobodil.

"Důvodem zrušení osvobozujícího rozsudku bylo nedůsledné provedení důkazů. Na některé důkazy teplický soud neragoval, jejich hodnocení bylo velmi stručné a tím se stal rozsudek nepřezkoumatelným. Soud prvního stupně také neodstranil některé rozpory ve svědeckých výpovědích," zdůvodnila  mluvčí ústeckého krajského soudu Irena Jeřábková.

Loni v červnu teplický soud zprostil tři kriminalisty obžaloby z braní úplatků a zneužití pravomoci veřejného činitele, za což jim hrozilo až pět let vězení.

Obžaloba muže vinila, že brali úplatky od majitele autobazaru Michala Bartese. Soudce, který měl případ na starosti, uvedl, že se ale nepodařilo trestnou činnost policistů prokázat, protože ve výpovědích svědků byly rozpory. Tvrdil, že je vnitřně přesvědčený, že obžalovaní trestnou činnost páchali, ale chybí pro to důkazy.

Trojice vinu vždy popírala, tvrdila, že jde o zinscenovaný a politicky motivovaný proces.

Bývalý policista Adam Řebíček je bratrem bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka. Ten je třicetiprocentním akcionářem fotbalového klubu SK Slavia Praha. Adam Řebíček byl zvolen do tříčlenného představenstva klubu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist