Na Rokycansku se v úterý zřítilo malé sportovní letadlo. Při pádu zahynuli dva lidé, informovali mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková a hasiči. Stroj spadl do malého lesíku v polích mezi obcemi Osek, Volduchy a Díly. Dva muži, kteří byli na palubě, na místě zemřeli.

"Zranění byla neslučitelná se životem," řekla Ptáčková. Podle mluvčí hasičů Aleny Marešové záchranáři hledali spadlý stroj v poli v obtížně přístupném terénu. Napomáhal jim při tom vrtulník, který je naváděl shora.

Podle rokycanské policejní mluvčí Jany Tomkové se stroj zřítil brzy po vzletu z rokycanského letiště. "Let dotyčného letadla byl výcvikový, jednalo se o leteckou školu. Osádku letadla tvořili instruktor a žák," uvedla.

Zemřel instruktor a žák

Nehoda si vyžádala život pětačtyřicetiletého instruktora a žáka - cizince, jehož kompletní osobní údaje policie zjišťuje. Příčinu smrti obou mužů určí nařízená soudní pitva. Okolnosti a příčiny havárie spolu s policisty zjišťují také specialisté na vyšetřování leteckých nehod.

Stroj, který patří podle nápisů na směrovém kormidle plzeňské letecké škole Tom Air, dopadl zatím z neznámých příčin do lesního remízku na pomezí rozlehlého kukuřičného a řepkového pole.

Jiří Suttner, který je na internetových stránkách letecké školy uveden jako kontaktní osoba pro zájemce o letecký výcvik, sponzory a reklamní činnost, se k události nechtěl nijak vyjadřovat. "Nejsem k tomu kompetentní, nejsem majitel školy," řekl ČTK. Na webu je uveden jako pilot školy a majitel internetových stránek.

V Česku je to v krátké době další tragická nehoda při pádu malého letadla. Minulý týden se v Brně-Medlánkách zřítilo ultralehké sportovní letadlo, v němž zahynul bývalý hokejový reprezentant Jaroslav Jiřík (71), první Čech, který hrál v NHL.

Letadlo

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist