Děti do tří let už nebudou v dětském domově zadarmo. Jejich rodiče za ně budou od příštího roku platit 45 až 55 korun denně.

Zákon, který nový poplatek zavádí, budou během úterý schvalovat v prvním čtení poslanci.

Vybrané peníze použijí dětské domovy jako příspěvek na jídlo nebo oblečení.

Tyto výdaje dosud hradil pouze stát. "Rodičovská práva zůstávají, povinnosti ale nikoli. Za sedm let jsem zažila jen tři případy, kdy soud nařídil rodině nějak přispívat," popisuje Eva Pilátová, ředitelka Dětského centra Brno.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se