1. července 2011 uběhlo pět let od doby, kdy odstartovala revoluční změna v dopravě. Policisté začali rozdávat vedle pokut také body.

Experti tvrdí, že systém se na českých silnicích osvědčil. Osmdesát procent řidičů se už podruhé nedopustí přestupku, počet lidí, kteří umírají na silnicích, každým rokem klesá. Loni zemřelo 753 osob, což je nejméně za posledních padesát let.

"Řidiči změnili své chování," hodnotí bodový systém ředitel služby dopravní policie Leoš Tržil.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se