Aleš Trpišovský, kterého policie minulý týden obvinila kvůli loňské údajně nebezpečné jízdě po dálnici D1, se podle České televize a televize Prima stal pravděpodobně účastníkem dalšího podobného dopravního konfliktu.

Podle obou televizních stanic dostal letos 11. května facku od jiného řidiče, s nímž se prý na dálnici D1 dostal do sporu. Trpišovský událost nepotvrdil ani nepopřel. Případ odmítla komentovat i policie, která událost vyšetřuje. Podle ČT zatím ani jednoho z řidičů neobvinila.

Středočeská policie obvinila Trpišovského kvůli loňské jízdě po dálnici D1. Za pokus o těžké ublížení na zdraví mu hrozí až 12 let. Trpišovský údajně agresivní jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

Podle policie ve dvou případech předjel pomalejší automobily zprava, opět se před ně zařadil – a pak prudce brzdil. Tím donutil řidiče k zastavení. V jednom případě řidič pomalejšího auta nestačil zabrzdit a havaroval.

Totéž se podle ČT a Primy stalo na dálnici D1 také letos 11. května. Zachytily to dálniční kamery. Řidič auta na nich zpomalením jízdy zbrzdil jiný vůz, který mu totéž později oplatil.

Tentokrát však obě auta zastavila v levém jízdním pruhu přímo na dálnici a řidič prvního napadl šoféra druhého auta – dal mu facku. Postižený, třiačtyřicetiletý muž to o několik dnů později nahlásil policii.

Trpišovský na dotazy ČT a Primy, zda byl účastníkem konfliktu, je poškozen a dostal facku, opakovaně odpovídal, že se k tomu nebude vyjadřovat.

Podle Primy ale navíc zmínil případ, který se stal před 13 roky. Podle Primy tehdy zastavil pomaleji jedoucí auto a ukopl mu zrcátko. Prima uvedla, že od trestu Trpišovského zachránila všeobecná amnestie.