Brněnský magistrát se rozhodl omezit ve městě výherní hrací automaty. A přijal vyhlášku, jež od ledna 2010 rozšířila území, kde nesmí být povolovány.

Zákon už sám o sobě říká, že herny nesmějí být nejen ve školách a školských zařízeních, v zařízeních sociálních a zdravotní péče či budovách státních orgánů a církví, ale ani v jejich sousedství. A že obec může toto vymezení ještě zpřísnit na okruh do vzdálenosti 100 metrů od těchto zařízení. A právě to Brno udělalo.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se