V pátek vyzvedli archeologové ze Severní Karolíny kotvu, která má patřit lodi Queen Anne's Revenge obávaného piráta Černovouse. Kotva váží 1360 kilogramů a tak patří mezi největší pozůstatky po pirátské lodi, která se zde roku 1718 potopila.

Vrak lodi Queen Anne's Revenge leží v moři v hloubce šesti metrů a je na seznamu amerického historického dědictví. Od jeho objevení v roce 1996 vyzvedli archeologové z moře na 250.000 předmětů, které potopená loď ukrývala. Většina z nich je nyní v muzeu.

Pirát zvaný Černovous se podle historiků jmenoval Edward Teach nebo Thath. V Severní Karolíně se krátce usadil, když od zdejšího guvernéra dostal amnestii. Později se ale k pirátství vrátil.

V roce 1717 zajal francouzskou otrokářskou loď a přejmenoval ji na Queen Anne's Revenge. O rok později o plavidlo přišel a pět měsíců po potopení lodě ho v listopadu 1718 zabili britští námořníci.

Postava Černovouse a jeho lodi se objevuje i ve filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, který v květnu přišel do kin. Legendárního piráta ve snímku ztvárnil britský herec Ian McShane.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist