Urbanová poukazuje i na to, že se vinou politika stala veřejně známou osobou. Čunek k soudu nepřišel. Žalobu dříve odmítl.

"Klient je na zahraniční cestě. Vrátí se v neděli a účastnit se bude pondělního jednání," sdělil Čunkův právník Radek Závodný. Dodal, že Čunek žalobu považuje za bezdůvodnou. "Naopak on je v tomto případě poškozeným. I proto odmítáme jakýkoliv smír. Necháme na soudu, aby rozhodl," řekl.

Urbanová ale celou záležitost vnímá jinak. O Urbanové se začalo hovořit v okamžiku, kdy Čunek nechal zveřejnit jemu adresovaný dopis. V něm Urbanová na čtyřech stranách popsala, jak ji sexuálně obtěžuje. To odstartovalo vlnu dalších výroků, které Urbanovou údajně poškozují. "V tuto chvíli nejde o peníze, ale o princip. Nelze přijmout za fakt, že u nás existují různé kategorie lidí. Cítím se stejným občanem jako pak Čunek, a proto jsem se rozhodla bránit," řekla Urbanová novinářům.

Její advokátka Klára Samková - Veselá na počátku jednání uvedla, že žalovaný v útocích pokračuje a navíc je i stupňuje. "Vypadá to tak, že budeme podávat další a další žaloby na ochranu osobnosti," řekla. Dodala, že tato současná žaloba zahrnuje výroky pronesené v určitém časovém období, kdy Čunek patřil k vrcholným představitelům české politické scény.

Nálepka lhářky

Dodala, že soudkyně se bude zabývat především listinnými důkazy. V plánu má i výslech deseti předvolaných svědků. "U soudu se budou také přehrávat televizní reportáže, které účastníci navrhli jako důkaz," uvedla mluvčí soudu. Právě o ně se Urbanová opírá. Kvůli výrokům bývalého šéfa se cítí poškozena. Vadí ji, že kvůli Čunkovi prý dostala nálepku lhářky a podvodnice, s níž dnes musí žít.

Kauza údajné Čunkovy korupce hýbala kolem roku 2007 českou politikou více než rok. S obviněním, že Čunek vzal úplatek, přišla právě jeho někdejší sekretářka Urbanová, oba tito aktéři případu pak vzájemně nešetřili kritickými výroky.