Kubice převzal ministerstvo vnitra po Radku Johnovi. Uvědomuje si, že se musí šetřit všude. Policisté nejsou výjimkou.
HN: Zdědil jste policii s platy seškrtanými o deset procent. Souhlasíte s tímhle stavem?
Dobře si uvědomuji, že ministr financí nemá neomezené zdroje. Nemyslím si, že by dával ministerstvu vnitra méně, než si zaslouží a jinému víc.
HN: Policisté jsou rozčílení, řada z nich má problémy se splácením hypoték... Může naštvaný člověk dělat dobře svou práci?
Slyším to pořád, že jsou naštvaní kvůli svým mzdám. Jiný důvod jsem ještě neslyšel. Čím dál víc lidí v celé zemi, nejen v policii, je ale v situaci, kvůli které padla Amerika: že si nabrali hypotéky, na něž neměli.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






