Kubice převzal ministerstvo vnitra po Radku Johnovi. Uvědomuje si, že se musí šetřit všude. Policisté nejsou výjimkou.

HN: Zdědil jste policii s platy seškrtanými o deset procent. Souhlasíte s tímhle stavem?

Dobře si uvědomuji, že ministr financí nemá neomezené zdroje. Nemyslím si, že by dával ministerstvu vnitra méně, než si zaslouží a jinému víc.

HN: Policisté jsou rozčílení, řada z nich má problémy se splácením hypoték... Může naštvaný člověk dělat dobře svou práci?

Slyším to pořád, že jsou naštvaní kvůli svým mzdám. Jiný důvod jsem ještě neslyšel. Čím dál víc lidí v celé zemi, nejen v policii, je ale v situaci, kvůli které padla Amerika: že si nabrali hypotéky, na něž neměli.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se