Podle serveru Aktuálně.cz chce Michálka ve svém novém protikorupčním týmu zaměstnat předseda Věcí veřejných (VV) a vicepremiér Radek John. Podle šéfa Johnových poradců Jana Kubáčka už Michálek s angažmá předběžně souhlasil.

"Počítáme s ním," řekl serveru Kubáček. "Oslovili jsme ho proto, že se stal autoritou a jedním z prvních lidí, kteří vešli ve známost proto, že upozornili na nepravosti ve státní správě. Je rovněž dlouholetým úředníkem, zná dobře veřejnou správu," dodal Kubáček. Podle něj by měl Michálek zpracovávat analytické texty a vytipovávat "byrokratické přešlapy", které usnadňují korupci.

Michálek, někdejší šéf Státního fondu životního prostředí (SFŽP), uvedl, že jeho možný příchod do Johnova týmu "je ve fázi jednání." Následující otázky odmítl s tím, že je na jednání.

John chce mluvit s Nečasem

John angažmá Michálka nepopřel, nechce se ale k němu blíže vyjadřovat, dokud nebudou jména dohodnuta s premiérem Petrem Nečasem. Ani ten však zatím nechce jednotlivá jména komentovat.

Michálek se koncem loňského léta setkal s Johnem a hovořil s ním o podezření na korupci v SFŽP. V té době ještě neměl potřebné důkazy a John mu prý poradil, ať si je pořídí a mimo jiné jej odkázal i na novináře, kteří disponují potřebnou nahrávací technikou.

V říjnu pořídil Michálek klíčovou nahrávku s poradcem Drobila Martinem Knetigem, který ho prý nabádal k manipulování s veřejnými zakázkami, aby bylo možné získat peníze na financování ODS a Drobilovy kariéry. V prosinci si Michálek nahrál i schůzku s Drobilem, který mu poradil, že by měl jít buď na polici, nebo nahrávky zničit. V jednom okamžiku mu nabídl místo svého náměstka, pokud důkazy zmizí.
Kauza pak vyvolala vnitropoliticé napětí a Drobil rezignoval.