Kvůli prominentním SPZ vyhlásil server iHNed.cz soutěž, ve které čtenáři zasílali ty nejkřiklavější značky aut.

Soutěž stále probíhá, do redakčního e-mailu přišly už desítky snímků, které zachycují vesměs luxusní auta se značkami 1111 a dalšími, některé z nich navíc mají za předním sklem označení invalidy.

"O předplatné ani tak nejde, tady jde o princip," napsal ke svým snímkům čtenář podepsaný MilaNo.

Čtenář Petr poslal fotku BMW se značkou 7A8 7777. "Ne kvůli výjimečnosti značky, ale kvůli tomu, že se na mne dotyčný předtím tlačil jako d...l," napsal.

Jeden z našich čtenářů se pochlubil tím, že focení prominentních SPZ je jeho koníčkem a ve své sbírce má přes 500 úlovků. Do redakce zaslal úctyhodný počin – od 3J3 3333 až po 9S9 9999.

"Sám nic takového nevozím, těm, co je vozí, je přeji, je to jejich gusto," napsal čtenář pod přezdívkou Ob. "Pravda, trochu mě mrzí, že systém přidělování těchto značek není legalizován, protože stát tak přichází o nemalé peníze, které by se v poslední době mohly hodit. Počítám, že lidem, kteří tyto značky vozí, by bylo úplně jedno, jestli by platili proti daňovému dokladu nebo někomu v obálce," dodal.

Mezi značkami zaslanými do redakce nechybí ani označení 1B1 0000, kterému dal autor pracovní název "Nula z Brna". Jiný čtenář nafotil v blízkosti Karlova mostu dva superby na způsob agenta Jamese Bonda 007.

Stále se můžete zúčastnit soutěže o fotografii s tou nejvíce kmotrovskou SPZ. Snímky posílejte na e-mail redakce@ihned.cz a vyhrajte měsíční předplatné Hospodářských novin.