O nezvykle blízkých vazbách místopředsedy strany Jaroslav Škárky na šedou eminenci plzeňské ODS Romana Jurečka, jak naznačil poslanec Michal Babák, šéf Věcí veřejných v Plzeňském kraji Jiří Krátký nic neví. "To je nějaká chiméra," říkál. 

HN: Indicie o nestandardním vztahu Jaroslava Škárky s Romanem Jurečkem pocházejí z Plzeňska. Co o tom jako tamní předseda víte?

Přiznám se, že nevím, o čem je řeč. Pana Jurečka znám, protože to je shodou okolností můj spolužák z gymnázia. To je ale jediná vazba, která nás pojí.

HN: V Praze prý mají informace z plzeňského klubu strany.

Musím říct, že jsme o tom na klubu nikdy nejednali. Nevím, že by tato vazba existovala. Pan Jurečko je významný regionální hráč v ODS, ani se s ním nestýkám, ani s netelefonuji, je to pro mě politický konkurent.

HN: Že by si to tedy poslanec Babák vymyslel?

Je možné, že tyto úvahy vycházejí z toho, že v rámci Plzeňského kraje máme s panem Škárkou jasný názor na to, že Věci veřejné by se měly orientovat proreformně, měly by dělat spíše pravicové kroky. Neměly by se chovat populisticky.

HN: Takže se Škárkovou kritikou vládního angažmá VV souhlasíte?

Na začátku roku jsme dávali dohromady Plzeňskou výzvu, kde jsme apelovali ve třech bodech, abychom dodržovali reformy, abychom dodržovali koaliční smlouvu, abychom nevydírali vládní partnery. Byl to apel na demokratické principy, které my jako řadoví členové nevnímáme, protože centrála nemá příliš chuť se o tom s námi bavit. Ona nemá chuť se s námi bavit o ničem. Jsme tady z toho lehce frustrováni, ale o té vazbě, kterou zmiňoval poslanec Babák, já nic nevím. To je nějaká chiméra.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se