Při vyšetřování pokusu o sebevraždu Otakara T. obviněného z vraždy a znásilnění Anny Janatkové se ukázalo, že vězeňská služba žádným způsobem nepochybila. Řekla to mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová.

Již dříve uvedla, že obviněný byl ve vazební věznici pod zvýšeným dohledem. K tomu, zda neměl být na cele sám, mluvčí sdělila, že umísťování vězňů po dvou je zcela běžná praxe a záleží na posouzení příslušných orgánů věznice.

Okolnosti případu dál vyšetřuje vězeňská služba ve spolupráci s policií.

Údajně nechal dopis na rozloučenou

Jedenačtyřicetiletý muž se v pondělí ráno pokusil v pankrácké vazební věznici o sebevraždu oběšením. Podle důvěryhodného zdroje nechal dopis na rozloučenou, ve kterém se však k vraždě ani znásilnění nepřiznal.

Obviněný se pokusil oběsit na teplácích, které připevnil na konzolu od WC, uvedl zdroj obeznámený s událostí. Dozorce událost ohlásil před 03:00.

Podle Prunerové se zdravotníkům podařilo muže zachránit. Nyní je v civilním zdravotním zařízení v péči lékařů.

"Zdravotní stav pacienta je vážný, o postupu léčby ale nemůže nemocnice informovat. Pokud by došlo k významné změně stavu, nemocnice by o tom informovala," řekla v pondělí mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinke. Podle serveru Aktuálně.cz je muž v umělém spánku a má otok na mozku.

Jediný podezřelý. Už od podzimu

Muže, který byl už od loňského podzimu jediným podezřelým v případu pohřešované dívky, zadržela policie minulou středu poté, co se našly ostatky dívky zahrabané v zemi v pražské Troji. Soud jej poslal do vazby. Muž je obviněn z trestných činů vraždy, znásilnění a krádeže vloupáním. V pátek na něj byla uvalena vazba.

Trestní soudce Petr Novák, který se k vazbě vyjadřoval, upřesnil, že byla uvalena kvůli hrozbě, že by se muž pokusil uprchnout nebo by opakoval trestnou činnost, pro niž je stíhán. Obviněný podle Nováka svou vinu před soudem popřel, dále se však již nevyjadřoval. Obviněný již v minulosti několikrát ve vězení byl, převážně za majetkovou trestnou činnost.

Hrob vykopal dopředu

Devítiletá dívka byla po pětiměsíčním pátrání nalezena mrtvá ve středu v pražské Troji. Obviněný Otakar T. byl už v minulosti v souvislosti se zmizením Aničky vyšetřován. Muž však policii vždy tvrdil, že Aničku neviděl a že jí nijak neublížil.

Pitva prokázala, že dítě zemřelo násilnou smrtí. Podle serveru blesk.cz vrah dívku uškrtil, o čemž svědčí dva zlomené krční obratle, a ještě jí kamenem prorazil lebku. Poté prý tělo zabalil do igelitového pytle. Server také uvedl, že obviněný hrob vykopal již několik dnů předtím.