Seznamte se s památnými stromy Prahy. Od 1. do 31. března 2011 probíhá v hale Škodova paláce výstava, která představuje památné stromy hlavního města.

Jednotlivé panely ukazují, kolik chráněných velikánů v Praze najdeme, jaký je ten nejstarší a spoustu dalších zajímavostí. Mnoho fotografií přibližuje staré svědky minulosti v různých ročních obdobích.

Kdo by chtěl vědět, který strom roste nejblíže jeho bydlišti, shlédne velkou nástěnnou mapu, kde jsou všechny vyhlášené stromy zakresleny. Spoustu informací je možné se dozvědět na informačních tabulích, které již nyní jsou instalovány přímo v terénu. Návštěvníci mají jedinečnou možnost vidět všechny tabule na jednom místě, které stromy ukazují jako zajímavé cíle procházek.

Kdo dává přednost cyklistice, může si prohlédnout pět doporučených cyklistických tras, které spojují vybrané velikány v okrajových částech města. Trasy většinou začínají a končí u stanic metra. Jsou dlouhé v rozmezí od 11 do 40 km a propojují více než 130 památných stromů.

Výstava je umístěna v hale Magistrátu hl. m. Prahy (Jungmanova  29/35, Praha 1) a lze ji navštívit vždy od pondělí do čtvrtka od 8 do 18h a v pátek od 8 do 16h.