Měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) slibuje, že si mohou lidé tento týden užít posledních pár dnů , kdy odpolední teplota překročí dvacítku.

Konec září proprší, pak by však nejméně do poloviny října mělo být spíš polojasné počasí. Říjen přinese chladné počasí, rána budou mrazivá s podzimními mlhami.

"Následujících 30 dní bude teplotně i srážkově podprůměrných," řekl meteorolog ústavu. Jasné nebe a teploty šplhající až k 24 stupňům Celsia vydrží jen do začátku astronomického podzimu, tedy čtvrtku 23.září, poslední zářijový víkend už ale bude deštivý. 

Prvních deset říjnových dní by se ale srážky měly objevit jen přechodně, meteorologové očekávají spíš polojasné nebe, které zkalí jen ranní mlhy. Počasí babího léta doplní denní teploty mezi 13 až 19 stupni. Noci ale už budou podzimně chladné, může se ochladit na pouhé tři stupně.

Také ve druhé říjnové dekádě se dá očekávat spíš polojasno až oblačno, přeháňky budou jen místy. Maximální denní teploty nepřekročí 14 stupňů, při celodenní oblačnosti může být pouhých pět stupňů. Noci budou mrazivé, teplota může klesnout až ke dvěma stupňům pod nulou.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist