Překlad

Smlouva uzavřená mezi Charlesem R. Cranem, bytem New York City, 12th Street, a Alfonsem Muchou, momentálně přebývajícím na zámku Zbirov v Čechách, na vzájemné spolupráci s městem Prahou.

1/ Charles Crane pověřil Alfonse Muchu kompozicí a namalováním cyklu nazvaného Slovanská epopej, sestávajícího z dvaceti obrazů o rozměrech 9x7 nebo 8x6 metrů, pro radu města Praha. Alfons Mucha přijal objednávku pana Charlese R. Cranea na vytvoření kompozice a namalování cyklu Slovanská epopej, sestávajícího z dvaceti obrazů o rozměrech 9x7 nebo 8x6 metrů, pod podmínkou, že město Praha umístí dokončené obrazy na své náklady do prostor postavených zvlášť pro tyto účely.

2/ Alfons Mucha se zavazuje, že počínaje 1. prosincem 1912 začne bezodkladně pracovat na tomto díle a sice tak, aby bezodkladně po dokončení předal tři obrazy ročně radě města Praha, jakožto jeho majetek.

3/ Charles R. Crane se zavazuje, že zaplatí Alfonsi Muchovi za každé za tři dokončené obrazy cyklu, doručené radě města Prahy a jím přijaté, sumu 15 000 amerických dolarů. Respektive 7500 amerických dolarů v okamžiku, kdy začne Alfons Mucha obrazy malovat, a 7500 amerických dolarů jakmile budou doručeny radě města Praha. Tento závazek Charlese R. Cranea přechází v plné míře i na jeho potomky.

4/ Obě strany berou v potaz, že rada města Praha na zasedání z 19. listopadu 1909, soudě dle dopisu číslo 671-I A z 22. listopadu a dopisu číslo 7339 I A z 25. listopadu, akceptovala prohlášení Alfonse Muchy z jeho dopisu z 6. listopadu roku 1909, že s finanční pomocí Charlese Cranea vytvoří cyklus dvaceti obrazů nazvaný Slovanská epopej, a to pod podmínkou, že rada města Prahy umístí dokončené obrazy na své náklady v prostorách zvláště pro tyto účely vybudovaných.

HN dostaly k dispozici první ze dvou stran smlouvy. Překlad: HN

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist