Poslanec Věcí veřejných Vít Bárta prodal svou polovinu bezpečnostní agentury ABL. Firma ABL má zájem o státní zakázku v miliardové hodnotě a Bárta byl podeřelý ze střetu zájmů. Vedení společnosti se vzdal už před volbami. Místo akcií na doručitele, které jsou podle Bárty jedním z hlavním důvodů korupčních praktik v Česku, změnil status ABL na akciovou společnost s akciemi na jméno. Informace přinesl server iDnes.cz

"Akcie koupil můj bratr," řekl Bárta, ale cenu uvést nechtěl. Firma ABL má roční obrat kolem miliardy korun.

Bárta se letos před vnitrostranickými primárkami VV vzdal vedení společnosti a zahájil kroky k tomu, aby s firmou neměl nic společného. "Samozřejmě, že po 18 letech podnikání, kdy jsem postavil firmu z nuly zaměstnanců na 1500 zaměstnanců, z nuly obratu na jednu miliardu, tak ten proces předávání není jednorázová aktivita, nějakou chvilku ještě běží," řekl před časem.

Firma je v médiích mnohdy vnímána jako hybná síla v pozadí práce Věcí veřejných a například zástupcům TOP 09 na počátku vyjednávání nelíbilo, že o budoucí vládě jednají se soukromou firmou.

Bárta byl poslancem za Věci veřejné byl zvolen v květnu 2010 v Praze. Společně s bratrem založil bezpečnostní agenturu ABL, která je v současnosti českou jedničkou.  Bárta je také zakládajícím prezidentem sdružení největších bezpečnostních služeb Securityklub.