"V případě úspěchu ve volbách se nebudeme úcházet o vládní posty," vyhlásila ústy svého šéfa Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ). "Chceme být nevládní stranou, která bude podporovat rozumné návrhy, aniž by za to chtěla ministerská koryta," řekl Miloš Zeman.

Předseda SPOZ také tvrdí, že by se v případě, že se jeho strana dostane do sněmovny, nebránil mírnému zvýšení daně právnických osob a růstu základní sazby daně z přidané hodnoty o dva procentní body na 22 procent.

Zemanovci by také zavedli pro osoby samostatně výdělečně činné mimo svobodná povolání daňové 80procentní výdajové paušály. Ve svém volebním programu tvrdí, že podnikatelé nepotřebují nižší daně, ale zakázky.

Při jejich nedostatku v době ekonomické krize musí podle nich vypomoci stát, a sice tím, že se v rozpočtu přesune část prostředků ze spotřeby na investice. "Máme-li získat bez dalšího zadlužování zdroje, je třeba omezit spotřebu ve prospěch investic. Pokud k tomuto přesunu nedojde, Česko se z krize nedostane," myslí si Zeman.

SPOZ by dále přivítala rozvoj projektů partnerství veřejného a soukromého sektoru (PPP). "Je to reálná šance, jak roztočit ekonomiku," podotkl Zeman.

Miloš Zemana také například souhlasí s kontrolou národních rozpočtů Evropskou komisí. "Já bych návrh EK na kontrolu národních rozpočtů podporoval. Chápu tak, že by ho nesestavovala, ale dělala audit," uvedl předseda SPOZ na fóru Zlatá koruna.

Více si o programu Strany práv občanů přečtět ZDE

Exkluzivní průzkum: Nejlepší ekonomický program nabízí podle expertů ODS - čtěte ZDE

Online rozhovor

Online rozhovor byl ukončen. Již nelze položit nový dotaz.
Márton
Dobry den pane inženýre, rád bych se zeptal: " Co vy a soudruh Šlouf?" a potom koho mi doporučíte volit, pokud bych se účastnil letošních voleb do PČR...děkuji za odpověď s pozdravy M.B.
Dobrý den, omlouváme se za zpoždění. KOlega Šlouf nekandiduje v parlamentních volbách a proto s ním nemusíte mí tproblémy. Byl bych masochista, kdybych Vám doporučil volit jinou stranu, než tu, které předsedám.
Zeman
Pavel Mura
Dobrý den pane Zemane, mám na Vás 2 otázky. 1) Preference, až na jeden výkyv naznačují, že se pohybujete na hranici 3%. To znamená vyhozený hlas komínem. Proč bych ho tedy měl dát zrovna SPOZ, když šance na zvolení je téměř nulová? 2) Program Vaší strany mi přijde nedotažený. Možná to je důsledek nedostatku času, ale přece jen spoustu klíčových otázek v něm neřešíte. Není to škoda? Děkuji
Preference agentury SANEP 5,5 %, preference agentury MEDIAN 6,8%. Škoda, že neuvádíte, který bod našeho programu Vám připadá nedotažený. Na nekonkrétní otázku nelze dát konkrétní odpověď.
Zeman
Pavel Mura
Pane Zemane, ještě jeden dotaz. Pociťuji jako problém dát hlas SPOZ z důvodu, že mimo Vás neznám vůbec nikoho. Zcela neznámé osobnosti, o nichž nikdo nic neví. Tedy ani to, jakým způsobem jsou schopni prosazovat váš volební program, jaké mají znalosti, zkušenosti apod.. Děkuji
Tím se lišíte od Jaromíra Jágra, který naši stranu podporuje, tžebaže také zná jenom mě. Hlavní zárukou každé strany je vždy její předseda.
Zeman
Karel Novák
Dobrý den pane Zemane, děkuji, že jste se odhodlal znovu zapojit do politiky. Myslíte si, že je reálné, aby Německo opustilo Euro a nastolilo novou Marku? Spekulace na toto téma sílí. A ještě jedna otázka. Jak se stavíte k vývoji státního deficitu v dalších letech? Nemělo by se konečně dramaticky začít kráčet k vyrovnanému hospodaření i za cenu omezení sociálních jistot? Neustálý život na dluh přece není možný. Děkuji a držím palce.
Nevěřím, že Německo opustí Euro.Cesta k vyrovnanému rozpočtu vede přes znovuzavedení prograsivního zdanění a přes omezení plýtvavých spotřebních výdajů ve prospěch výdajů investičních.
Zeman
Marta L.
Pane inženýre dobrý den, mám na vás zásadní otázku. Proč ručit poplatek za návštěvu u lékaře, když průměrný člověk může 30Kč postrádat? Nebylo by lepší vynechat z platby pouze důchodce, invalidy a děti, zrušit platby za položku na recept? Také by mě zajímalo, jak vidíte další vývoj hospodářské krize v Evropě a vývoj Eura. Děkuji.
Všichni jsme si v našem produktivním věku předplatili návštěvu u lékaře tím, že jsme si platili vysoké zdravotní pojištění a není proto důvod platit jednu službu dvakrát. Pokud jde o evropskou hospodářskou krizi, obávám se, že bude dlouhodobá.
Zeman
Martin
Dobrý den, byť jsem pravicově smýšlející volič, tak Váš vstup do politiky vítám. Jako jediný sociální demokrat jste měl smysl pro odpovědnost a nedělal jste "líbivou" politiku jako to dělá p. Paroubek. Měl bych na Vás pár otázek. 1) Když se dostanete do sněmovny; kdo by byl pro vás ideální parnter do koalice a proč? 2) Jaké řešení Vaše strana nabízí aby jsme nedopadly jako naši evropští spoluobčané v Řecku, tj. jakým způsobem zkrotíte zadlužování této země? 3) Co podle Vás chybí v politice nejvíc? 4) Co Vás nejvíce na současné volební kampani rozesmálo/naštvalo? 5) Jako bývalý sociálni demokrat co říkáte na současnou ČSSD? 6) Kdo by byl podle Vás ideálním kandidátem na post prezidenta? 7) Nějaký bonmont by nebyl? :-) Děkuji za pravdivé odpovědi a přeji hezký den.
1)Chceme být nevládní stranou, abychom nedopadli jako ODA, Unie svobody nebo strana zelených. 2)seškrtat neproduktivní výdaje a orientovat se na investice místo na spotřebu. 3)schopnost dodržovat uzavřené dohody 4)současný slib zvyšování mnoha sociálních dávek a snížení zadluženosti na polovinu. To mě rozesmálo, zatímco mě naštval termín "obyčejní lidé" protože každý z nás je neobyčejný. 5)skutečná sociální demokracie nemůže být ani populistická ani demagogická 6)vzhledem k tomu, že podporujeme přímou volbu občanů, vyberou si prezidenta občané sami 7)Kdo nechce Paroubka, volí Zemanovce
Zeman
Alois
Myslíte si, že by volební lídři ze zaplavených částí Moravy měli před volbami nějak prokázat svoje organizační a charitativní schopnosti?
Přál bych si, aby se politici nepletli do práce hasičům a nepředváděli se na televizních obrazovkách.
Zeman
nitramt
Dobry den, jste odbornik na problematiku ekonomie. nemyslite si, ze se preci jen opet ukazuje v poslednich letech pradivost nasledujiho tvrzeni: "Frakcni bankovnictvi je inherentne podvodne"? Osobne jsem liberal(libertarian), ale presto Vam preji hodne uspechu na ukor CSSD a KSCM. I keynesianctvi je stokrat lepsi nez proste uplaceni volicu socialnimi davkami. Martin Tetik
Jacques Attali kdysi definoval bankéře jako člověka, který Vám půjčí deštník, když se mu zaručíte, že nebude pršet.
Zeman
Viktor
Dobrý den, pane Zemane, Vaše politická strana má levicový program. Mám dotaz: můžete mě ujistit, že se po případném vstupu do PSP ČR nespojíte s pravicovými stranami proti ČSSD a nezačnete podporovat jejich asociální program? Jaký je názor Vaší strany k otázce přijetí eura? Děkuji Viktor
Nemáme v úmyslu vstupovat do jakékoli koalice a tedy ani spojovat se s pravicovými stranami. Euro může být přijato nejdříve po roce 2017, proto dnes tato otázka není aktuální.
Zeman
jarda
Pane předsedo, potěší vás více volební úspěch levice nebo pravice ?
Potěší mne úspěch rozumných nedemagogických a nepopulistických politiků, kteří neobývají vily v Toskánsku, ani si nekupují byty na Floridě.
Zeman
eM
Domnívám se, že pro obnovení růstu je nezbytné vytvoření příznivějšího prostředí pro podnikání, zjednodušení administrativy, zjednodušení daňového systému (což je možné i při zavedení progresivních daní), zpružnění trhu práce (což může být sociálně ožehavé, ale domnívám se, že by to i zaměstnancům v delším období přineslo výhody). Ve všech těchto oblastech ČR za světem zaostává a přitom by tato opatření byla fiskálně neutrální. Za 15 let se bohužel v této oblasti udělalo velice málo a to i za období Vaší vlády. Můžete prosím napsat jaký stupeň priority by pro SPO měla tato opatření nyní?
Nemám nic proti nim,ale zapomněl jste na hlavní impuls a tím jsou veřejné investiční zakázky soukromým firmám na podkladě partnerství veřejného a soukromého sektoru.
Zeman
guymontag
Dobrý den, na bilboardech Vaší strany jsem viděl v Praze třeba pouze jednu větu - Nevolte Paroubka -,nebo na jiném cosi ve smyslu,že nebudete potlačovat technopárty.Je toto součástí Vámi ohlašované pozitivní kampaně,založené na vysvětlování Vašeho programu? Připravujete v Novém Veselí technoparty? Děkuji za odpověď.
První billboard není konfrontační a pouze upozorňuje na to, že máte i jinou volbu, než volit Paroubkovu sociální demokracii. Druhý billboard je obecným odmítnutím brutálních policejních zásahů.
Zeman
anonym
Přeji dobrý den pane Zemane, předě chci říci, že Váš návrat do politiky vítám, vadí mi však, že za Vaší stranou stojí pan Šlouf, který je pro mě zosobněním bývalého komunistického aparátčíka a klientelismu - neřkuli korupce (viz Mrázek). ¨Myslím si, že takový člověk nemá moc vysoký morální kredit a jeho osoba Vám jenom škodí. Máte k tomu co říct? Děkuji a přeji hodně štěstí u voleb. Ondřej Lukeš
Miroslav Šlouf byl prvním předsedou české národní rady po revoluci v roce 1989 na návrh občanského fóra byl znovu zvolen starostou Prahy 7 a nikdy proti němu nebylo vzneseno žádné obvinění. Nekandiduje za nás. Nevěřte všemu, co tvrdí novináři.
Zeman
občan
Dobrý den. Kde jste pane Zemane zapomněl svůj slovník o spálené a rozkradené zemi a o čistých rukách? Nebo snad už došlo pod patronací vašeho přítele pana Klause k nápravě?
Viktor Kožený je stále na Bahamách a 2500 trestních oznámení podaných mou vládou na tuneláře většinou skončilo osvobozujícími rozsudky. Akce čisté ruce vyžaduje,aby ani soudci nebyli zkorumpovaní.
Zeman
ostrava
Dobrý den.Státu ,potažmo polistopadovým vládam se velmi hodilo,že se resistucemi zbavili velkého sociálního problému bydlení a přenesli ho na bedra soukromých majitelů domů navrácením znarodněného majetku.Nikdo tenkrát neřekl těm majitelům ,že ani po 20 letech nebudou mít nad svým rodinným majetkem kontrolu.Není přece možné ,aby mi regulovaný nájemník platil 16,18,20,-letos poprvé 40 Kč za byt 1+1 první kategorie.Jaký je váš názor? Děkuji.
Věřím, že časem bude regulované nájemné s vyjímkou sociálních bytů odstraněno, ale lišíme se zřejmě v názoru na délku tohoto intervalu. Sociální byty by měly být ve vlastnictví obce, nikoli soukromých majitelů.
Zeman
klokan
Dobrý den, zajímalo by mne, jak vy sám vidíte vývoj své strany v jednotlivých krajích ČR /kde se daří, kde méně/. Jinak přeji hodně úspěchů ve volbách, doufám, že do PS proniknete.
S vyjímnkou Středočeského kraje jsem velmi spokojen s prací naší strany v těchto regionech,ve Středočeském kraji bych uvítal výrazné zlepšení jejich práce a případně i výměnu vedoucích funkcionářů.
Zeman
Jiří
Vážený pane inženýre, proč jste odešel v roce 2002 z politiky? Vždyť jste byl na naprostém vrcholu, jak politickém, tak i životním. Zhrubnutí a zvulgarizování celé politické scény právě v období od Vašeho odchodu je též zčásti zapříčiněno Vaší absencí, absencí inteligence, zdravého ducha a pevných zásad. Věřím, že Vy víte jak z této krize ven. Ale nikdo jiný v tomto státě o tom nemá nejmenšího ponětí. Držím Vám palce a budu Vás volit.
Vřele děkuji, z politiky jsem odešel, protože jsem byl smrtelně unavený. Po sedmi letech pobytu na Vysočině jsem si znovu nabil baterky
Zeman
Emil
Dobrý den, jak vidíte další řešení Řecké "situace"? Bude finační pomoc EU na místě a bude dostatečná? Jaký bude osude Eura?
Jsem proti státní finanční pomoci Řecku a domnívám se, že Řecko by si mělo půjčit od komerčních bank za vysoký úrok, který by tuto zemi konečně přinutil nežít na dluh. O budoucnost Eura se neobávám.
Zeman
Jenda H.
Dobrý den, Prvně bych Vám chtěl pochválit reklamní kampaň. Považuji jí za za velmi povedenou. Obzvláště pak 30 příběhů Miloše Zemana. ;) Mám na Vás jednu stručnou otázku. V čem si myslíte, že spočívá úspěch Věcí veřejných ve volebních průzkumech? Mě osobně tato strana příjde velmi zvláštní a to už ani nemluvím o předsedovi, který nezná ani vlastní program. Předem děkuji za odpověď a doufám, že se do sněmovny probojujete. S pozdravem J.H.
Zásadně nekritizuji programy jiných stran, i když jsem v pokušení s Vámi souhlasit.
Zeman
Miroslav
Dnešní Čssd rozdělila národ,podle hesla kdo není s námi je proti nám a veřejně se spojili komunisty ,nastalo faktické rozdělení národa.Umírněným středovým voličům totiž nezůstal nikdo ,koho by mohli volit. Ods dostala v minulých volbách zaražejících 35.5% hlasů,i když jejich politiku mnoho lidí nemiluje.Zajímalo by mě co nabízí v tomto ohledu Vaše strana pro UMÍRNĚNÉ voliče.
Vyšší daně, nižší sociální dávky, vyšší investice a nižší spotřebu. To je ovšem program nnikoli pro umírněné, ale pro inteligentní voliče.
Zeman
Jenda
Dobrý den, Prvně bych Vám chtěl pochválit reklamní kampaň. Považuji jí za za velmi povedenou. Obzvláště pak 30 příběhů Miloše Zemana ;) Mám na Vás tři stručné otázky. V čem si myslíte, že spočívá úspěch Věcí veřejných ve volebních průzkumech? Mě osobně tato strana připadá velmi zvláštní a to už ani nemluvím o jejím předsedovi, který ani nezná vlastní volebn program. Předem děkuji za odpověď a doufám, že se probojujete do parlamentu. S pozdravem J.H.
Petr Radar
Dobrý den pane Zemane, chtěl jsem se zeptat, který daňový systém ze severských zemí je Vám osobně nejbližší? Děkuji za odpověď
Švédský.
Zeman
Petra L.
Jestliže je někdo sociální demokrat pane Zeman ,tak nemůže být socialistický demokrat.Můj děda byl za první republiky sociální demokrat jako poleno a zakládal stranu,živil ho činžák a obchod se smíšeným zbožím.Teď by mu za takové "živení" utrhli v ČSSD hlavu.Bohužel tomu bylo i za vašeho šefování ČSSD.Dnes šéfujete straně Práva občanů a pokrok k těm vlastnickým právum tam taky nevidíme.
Nevšiml jsem si, že by za má vlády někomu utrhli hlavu za podnikání, říkal jsem pouze, že potřebujeme více Baťů a méně Kožených.
Zeman
Karlos
zdravím pane inženýre, pokud se nedostanete do sněmovny, což je velmi pravděpodobné podle průzkumů, co budete dělat? Stáhnete se do ústraní nebo budete dál pokračovat v politické angažovanosti? A ještě se chci zeptat, co se děje s hlasem pro stranu, která nepřekročí 5% hranici volitelnosti? Rozpočítá se mezi strany co byly zvoleny nebo jak? A má pak smysl volit stranu, která třeba nemá moc šancí na zvolení? Zdraví a děkuje Karlos
Jestliže Sprana práv občanů nepřekročí 5%, vyvodím z toho důsledky. Na druhé straně Vám chcui upozornit, že agentura SANEP 5,5 a MEDIAN 6,8%.
Zeman
Lada
Pane Zemane,stále je uváděno,že ČSSD za svého osmiletého vládnutí ČR,zadlužila nejvíce,zajímal by mě Váš názor na toto sdělení a pak,není-li to v programu "tajné",kolik vláda,které jste byl premierem musela vynaložit financí na Vámi nazvanou "spálenou zemi",po V.Klausovi.Děkuji za odpověď,bude-li možná.
Sanace bnk, které by jinak zkrachovaly a připravily tak o úspory všechny střadatele stálá řádově 600 miliard. Přesto byla dluhová služba v roce 2002 zhruba 20 miliard korun, zatímco teď je 70 a deficit státního rozpočtu 46 miliard, zatímco dnes je 192 miliard.
Zeman
Jaroslav Hynek
Dobrý den pane Zemane, jsem student, libí se mi vaše řešení školného, tedy zavést toto školné pouze pro "flákače", kteří opakují zkoušku, předměty či dokonce celý ročník. Ovšem zajímalo by, jak váš program budete financovat, pokud naši zem budete zadlužovat jako v době vaší vlády (1998-2002), spoustu voličů tím odradíte, tedy i včetně mě. Zadlužovaní může probíhat pouze v době krize, nikoli však v době ekonomického růstu.
I v době krize jsem v letech 2001 a 2002 snižoval deficit státního rozpočtu, jak vyplývá z obecně dostupných statistik. Bohužel, od roku 2003 se tento deficit naprosto nesmyslně zvýšil.
Zeman
Martin Hrádel
Vážený pane Zemane. Líbí se mi jak máte veci v hlavě uspořádané a dovedete se vyjadřovat věcně a pro normálního člověka pochopitelně. Mohl by jste mi napsat jaký si myslíte, že je hlavní rozdíl mezi Vámi a ostatními vrch. politiky?
Neslibuji, ale nabízím. Děkuji a pokračujeme v autobusovém turné v Ústeckém kraji.
Zeman
Janoušek
Pane Zemane, zdravím srdečně a prosím o odpověď. V případě, že byste byl prezidentem v r. 2009, když Paroubek shodil vládu, pověřil byste jej sestavením vlády nové? Čili - udělal Váš přítel pan prez. Klaus chybu?
qwerty
Pane Zemane, fandím Vám a přeji si abyste se dostali do parlamentu. Rád bych ale věděl jakou máte vizi kolem vyrovnaných a deficitních státních rozpočtů. Na růst a krizi moc nevěřím. Nevěřím na subjekt, který by férově řekl "nyní je krize tak se budeme zadlužovat". Bude to zcela jistě zneužito a proto si myslím, že vyrovnané rozpočty by měly být z proncipu vždy a za všech okolností vyrovnané. Také je známo, že deficitní rozpočty plní zcela jiné poslání než si řadoví občané myslí. Chtěl byste k tomu něco říci?
Vladimír Lamoš
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda by Vaše strana tolerovala menšinovou vládu ČSSD s "tichou" podporou KSČM? Děkuji.
Karel Briza
Dobrý den, jdu k zubaři a tak nepoložím dotaz online, ale už teď :) Za prvé přeji hodně štěstí ve volbách a věřím, že se Vaše strana dostane do poslanecké sněmovny. Za druhé: i když vím jak budu volit, přesto by mě zajímalo, zda jste za posledních cca 10 let nezkorigoval svůj názor na konfikt Izrael x "Palestina" - mám pocit, co si pamatuji, že jste tehdy byl vyhraněně proizraelsky naladěn, což mi tehdy nepřipadalo zrovna fér. Děkuji.
Podlesný Marel
Zajímalo by mě jakým způsobem by jste zodpovědnil rozhodování a řízení jednotlivých členů vlády.Aby nedocházelo k tomu,čeho jsme celou dobu tady přihlíželi-podvody,úplatnost atd. Já když v práci něco udělám špatně,tak nedostanu prémie,nebo mě vyhodí,ale s tím rozdílem,že nedostanu milionové odstupné.
qwerty
Pane Zemane, fandím Vám a přeji si abyste se dostali do parlamentu. Rád bych ale věděl jakou máte vizi kolem vyrovnaných a deficitních státních rozpočtů. Na růst a krizi moc nevěřím. Nevěřím na subjekt, který by férově řekl "nyní je krize tak se budeme zadlužovat". Bude to zcela jistě zneužito a proto si myslím, že vyrovnané rozpočty by měly být z proncipu vždy a za všech okolností vyrovnané. Také je známo, že deficitní rozpočty plní zcela jiné poslání než si řadoví občané myslí. Chtěl byste k tomu něco říci?
Pepa
Za vaší vlády v letech 1998-2002 došlo k uzavření tzv. "opoziční smlouvy," v důsledku které došlo m.j. k rozdělení sfér vlivu mezi politicko-lobisticko-hospodářskou mafií ČSSD a ODS. Vaše deklarovaná "akce čisté ruce" skončila kosmetickým odsouzením a zavřením Svobody a Snopkové (takových tunelářů zde přitom bylo hafo!). Bylo zavedeno beztrestné rozkrádání majetku, tunelování státního rozpočtu, byla zavedena praxe předražování veřejných zakázek. V té době bylo ještě z čeho brát, dnes bohužel je země totálně rozkradená. Kromě toho jste nechal "zprivatizovat" páteřní energetické sítě, jejichž ohromné zisky plynou do zahraničí. Necítíte za to politickou odpovědnost?
Irena V.
Dobrý den, 1/všimla jsem si někde zmínky, že máte v úmyslu prosazovat sociální politiku skandinávského typu, která podle odborníků z dlouhodobého hlediska není životaschopná a poukazují na příklad Švédska. Jaký je na to Váš názor ? 2/v oblasti sociální předvolebního programu uvádíte, cituji: "◦Budoucí nastavení důchodového systému by rovněž mělo vést ke zmírnění dnes výrazné podpory bezdětných jedinců /konec citace/". Můžete prosím osvětlit, jak je to myšleno? Vždyt i bezdětní odváděli do státního rozpočtu daně.Bezdětnost nemusí mít příčinu v sobectví, ale někdy to tak život rozhodne. V případě svobodných a singl žijících pak takové opatření může přinést existenční problém. Děkuji a přeji dobrý den.
Rudolf
Dobrý den, pane Zemane, v balíku úsporných opatření podporoval byste, podporovala by SPOZ: -zrušení senátu -snížení počtu zaměstnanců ministerstev o 50% -čestnou roli poslanců (ze mzdy si platit vše, jako běžný zaměstnanec, žádné paralelní funkce mimo parlament, max.2 období) Děkuji za odpověď.
Dan
Dobrý den, pane Zamane. Jsem nadšený z vašeho postoje k trhu s léky!:-) Zajímalo by mě jak se hodláte postavit k problému státní maturity (nejde podle vás jen o další topení státních peněz v něčem, co již fungovalo dobře) a také by mě zajímal váš postoj k firmě scio a k otázce školného na vysokých školách. Děkuji. Přeju mnoho úspěchů v nadcházejících dnech!
Milan
Jdem váš fandaa chtěl jdem vás volit , jenom ják jsem od vás slyšel že jste pro žoldáky v Afganistánu atd . Ták to vás volit nemůžu a je mi to líto .
holič
Vážený pane Zemane, myslím si, že jste byl jediný premiér, které opravdu dělal pravicovou politiku ač jako sociální demokrat, což je asi trochu komické... můžete nastínit další vývoj ČR v politice??? Děkuji
Kiwor
Vážený pane předsedo, rád bych se Vás zeptal na Váš názor na základní změny v ČSSD, které nastaly po Vašem odchodu z ní a dále na to, v čem je Vaše současná SPOZ podobná právě té staré ČSSD, která byla za Vašeho vedení státotvornou politickou stranou a nikoliv tím, čím je dnes. Děkuji Vám, V.R.
Morx
Dobrý den, Vaše strana má dobře vyvážený program, díky čemuž se jí daří nalákat voliče z obou stran volebního spektra, tedy jak bývalé voliče ODS, tak ČSSD. Nechci rozebírat program a důvody proč tomu tak je, nicméně má otázka zní, proč se Vaše strana profiluje pouze proti ČSSD a vůbec proti ODS (či jiným stranám)? Narážím samozřejmě na reklamní kampaň, ať už jde o 30 příběhů nebo i o jiné billboardy co potkávám. Předem děkuji za odpověď.
Pavel Laube
Bodré podoledne pane Zemane, rád bych od Vás vyzvěděl důvod Vašeho negativního postoje k zásahu na CzechTechu. Má být tedy takovéto flagrantní veřejné porušování zákona policií jen z povzdálí "monitorováno" (jako tomu tak často bylo i při fotbalových zápasech či sešlostech extremistů)? V této souvislosti by mě zajímal i Váš postoj k nedávné squaterské aféře. Děkuji
Petr Macek
Dobrý den Pane Zemane, moc vám fandím celou dobu vaší politické kariéry a je skvělé že jste se vrátil. Chci se zeptat, zda neuvažujete o nějaké formě spojení či spolupráce se Stanou SDŽ - Strana důstojného života.
Jiří Sirka
Dobry den pane predsedo, mam pocit, ze ceska vrcholova politika postrada osobnosti s potrebnym moralnim kreditem, rozhledem, zkusenostmi a vzdelanim. Z pozice volice vim jen o trech - V.Havlovi, V.Klausovi a M.Zemanovi. Zajimalo by mne, koho ze svych politickych odpurcu si s prihlednutim k vyse navrzenym kriteriim nejvice vazite Vy. Dekuji Ing. Sirka
Tomáš Vlčan
Vážený pane Zemane, jaká by byla Vaše představa o tom, jakým směrem by se měla vydat česká ekonomika a její struktura. Mám tím na mysli, na které odvětví by bylo, čistě podle Vašeho názoru, vhodné se zaměřit. Dříve to byl těžký průmysl, dnes je to výroba automobilů. Například Švýcarsku se říká, že je to země hodinek a nožů, o Belgii, že je to země čokolády. Každá země je něčím specifická. Samozřejmě není možné vyrábět jenom rumové pralinky. Ale kdybyste si Vy osobně mohl vybrat, s čím by si v zahraničí mohli spojovat ČR, co by to bylo? Děkuji za odpověď.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist