Utržený přívěs nákladního automobilu v úterý ráno v Praze 9 těžce zranil osmapadesátiletou chodkyni. Pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan ČTK řekl, že přívěs se od auta odpojil, vlétl na chodník a ženu doslova smetl. Žena utrpěla vážná poranění hlavy a devastující poranění paže. V kritickém stavu ji záchranáři převezli do vinohradské nemocnice, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Neštěstí se odehrálo krátce po 07:00 blízko autobusové zastávky Rychnovská. Osmadvacetiletý řidič nákladního auta projížděl ve směru do centra. U zastávky se ale od vozidla uvolnil přívěs, vymrštil se na chodník, srazil procházející ženu a zastavil se až o zídku a stavební buňku poblíž, popsal Hulan. Přívěs zaklíněný v zídce a stavební buňce museli hasiči vyprostit těžkou technikou.
"Dopravní policisté nyní celou událost dokumentují a prošetřují," řekl mluvčí. Vyšetřovatelé především zjišťují, zda nehodu zavinila technická závada na tažném zařízení, nebo nedbalost člověka, který přívěs za vozidlo upevňoval.

Nehoda v ulici Beranových několik minut komplikovala dopravu, kolem 10:00 ale už řidiči místem projížděli bez problémů.
Související