Předseda ODS Mirek Topolánek se ostře ohradil proti zveřejněným výrokům, které pronesl o církvi při fotografování pro magazín pro homosexuály. Lidové noviny (LN) s odvoláním na server Blesk.cz v sobotu napsaly, že při pózování Topolánek prohlásil, že se církev zmocnila lidí pomocí vymývání mozků.

"Odmítám účelové zneužití své citace z neformálního rozhovoru s redaktorem časopisu LUI," sdělil ČTK Topolánek prostřednictvím Martina Kupky z mediální sekce ODS.

Předseda ODS uvedl, že se nechtěl dotknout a ani nedotkl současných českých církví a už vůbec ne věřících. "Bylo to dokonce naopak, hovořil jsem o své pevné vazbě ke křesťanství jako životnímu názoru i kulturní tradici," prohlásil.

Server Blesk.cz zveřejnil informaci i video z fotografování pro časopis. Podle tohoto záznamu Topolánek prohlásil: "Křesťanství je pro mě názor. Prvotní křesťanství bylo bez církve, církev se chopila díky různým liturgickým..., díky oblbování mas, díky brainwashingu (vymývání mozků) totálnímu se zmocnili těch lidí a jejich mozků".

Česká biskupská konference se podle LN nechtěla k uvedeným výroku vyjadřovat.

Topolánek se fotografoval pro časopis LUI, když mu poskytoval rozhovor. Kupka ČTK řekl, že o interview požádal časopis a Topolánek prý vyhověl proto, že v otázce postavení homosexuálů vždy zastával liberální postoje.
Související