Rychlostní silnici R7 nedaleko Lidic v pondělí ráno zablokovala hromadná nehoda. Podle prvotních informací se tam střetlo 15 aut, později policie jejich počet zpřesnila na 14. Jeden člověk byl při havárii zraněn. Hlavní tah z Prahy na Slaný byl více než čtyři hodiny uzavřen, policisté veškerou dopravu odklánějí přes Lidice, řekla ČTK mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Nehoda se stala kolem 07:00 mezi 7. a 8. kilometrem ve směru na Slaný, za odbočkou na Lidice. Na zledovatělé vozovce havarovalo auto, které se převrátilo na střechu. Řidič nezvládl řízení a vjel mimo komunikaci, kde narazil do billboardu. Postupně do něj narazily další vozy. Převážně šlo o osobní auta.

Obětí kolize se stali i policisté a hasiči, kteří na místě zasahovali. "Mezi havarovanými auty bylo i vozidlo hasičů a policistů, narazil do nich řidič, který nezvládl řízení," uvedla mluvčí.  

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečkové byl při nehodě zraněn jeden člověk. "Převážíme ho do střešovické nemocnice. Utrpěl lehčí až středně těžké poranění," uvedla mluvčí kolem 09:00.

Nehoda na dálnici D1 

Další nehoda brzy ráno komplikovala dopravu v obou směrech na dálnici D1 u Rousínova na Vyškovsku. Mezi 214. a 215. kilometrem havarovaly tři kamiony a jedno osobní auto, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic na svém webu. Dva řidiči kamionu se zranili, skončili v nemocnici, řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Šváb.

Kamion, který jel ve směru na Vyškov, asi ve 04:15 z neznámých důvodů prorazil svodidla a vjel do protisměru. Souprava se převrátila a zůstala ležet ve směru na Brno. Druhé nákladní auto leželo ve směru na Vyškov, další v odstavném pruhu.

Než hasiči všechny vozy odstranili, byla dálnice neprůjezdná a tvořily se několikakilometrové kolony v obou směrech.

Příčinou nehody může být podle Švába například mikrospánek řidiče, případně náledí.


Podívejte se na záběry dopolední nehody z R7 

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist