Pokus o sebevraždu vedení českobudějovické věznice vyšetřuje. "Probíhá šetření těchto událostí," uvedla mluvčí českobudějovické vazební věznice Václava Káplová. Podle serveru se Becharovi už dříve povedlo do vězení propašovat léky. V roce 2007 se prášky přiotrávil ve vazební věznici v Trenčíně na Slovensku. Podle Becharova advokáta Martina Klima mu léky dal vězeňský lékař. Podle Aktuálně.cz by už měl být Bechara v pořádku a ve čtvrtek ho vězeňská eskorta převezla do vězení v Brně.
Policie zatkla Becharu u krajského soudu v Českých Budějovicích 29. ledna. Českobudějovický krajský soud ho v prosinci poslal na šest let do vězení za podvod. Bechara, který má slovenské občanství, čelil obžalobám z podvodů také na Slovensku.
Bechara přicestoval do bývalého Československa v dobách komunismu jako student. V roce 1999 se kvůli podezření z podvodu dostal v Česku do vazby, kde strávil tři roky. Slovenská policie ho opět zatkla na žádost českých soudů koncem roku 2006. Za mřížemi se Bechara pokusil o sebevraždu.
Krátce po převezení do ČR byl v červenci 2007 propuštěn. Tvrdil pak, že má obavu o život. Podle české policie patří do skupiny lidí, kteří v roce 2002 unesli otce miliardáře na útěku Radovana Krejčíře. Údajně od něj požadovali splacení dluhů jeho syna, Lambert Krejčíř však při únosu zemřel. Média Becharu označila za korunního svědka proti Krejčířovi.
Bechara svědčí i v případu únosu podnikatele Jakuba Konečného, ze kterého je obviněn Krejčíř.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist