Bývalý prezident Václav Havel má zánět dýchacích cest a bere antibiotika. Havlova mluvčí Sabina Tančevová informovala, že exprezident zatím zrušil svůj program na dva až tři dny, antibiotika mu ale již zabrala. Jak dlouho se bude bývalý prezident léčit, záleží podle jeho lékařů na průběhu onemocnění.

Havel zrušil mimo jiné účast na pondělní tiskové konferenci k nové knize Karla Hvížďaly, sdělil ČTK za organizátory akce Jiří Sedlák. Hvížďalova kniha obsahuje mimo jiné rozhovory s bývalým prezidentem nebo s hercem a disidentem Pavlem Landovským.

Třiasedmdesátiletého Havla trápí zdravotní problémy často. Na jeho zdraví se podepsalo vězení v 80. letech i dlouholeté kouření. Každé respirační onemocnění je pro Havla navíc vyšším rizikem. Havlovi totiž před lety lékaři kvůli nádoru odstranili polovinu plíce.


Animace: Jakými chorobami trpěl a trpí Václav Havel

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist