U Obvodního soudu pro Prahu 6 v pondělí začalo rozvodové řízení předsedy ODS Mirka Topolánka a jeho manželky Pavly. Soudkyně jednání po chvíli odročila na únor, a to na přání obou stran, které se chtějí předem dohodnout na majetkovém vypořádání. Podle Topolánkova právníka Milana Jebavého nabídl politik manželce, že jí přenechá movitý i nemovitý majetek. Ani jeden z manželů Topolánkových se v pondělí k soudu nedostavil.

Rozvodové řízení, které Topolánek avizoval již před Vánoci, se konalo s vyloučením veřejnosti. Jebavý novinářům řekl, že Topolánkovi se předem dohodli na společné výchově dětí bez určení výživného. Se svou manželkou má předseda ODS sedmnáctiletého syna Tomáše a dvě dospělé dcery, třicetiletou Petru a šestadvacetiletou Janu.
Bývalý premiér žije oficiálně od roku 2007 s místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou, v červenci téhož roku se jim narodil syn Nicolas. Jejich poměr vyšel v bulvárním tisku najevo už v červnu 2006. Média spekulují, že složité rozvodové řízení by mohlo poškodit Topolánkovy občanské demokraty v jarních volbách do Poslanecké sněmovny a sebrat jim hlasy především konzervativních voličů. Podle Jebavého se chtějí manželé společně o všem dohodnout tak, aby byl rozvod před soudem nesporný.

Na dělení společného jmění mají Topolánkovi tři roky. Pokud by se do té doby nedomluvili nebo nevypořádali u soudu, rozdělil by se nemovitý majetek napůl. Topolánek s manželkou vlastní byt na pražských Hradčanech, na který stále splácí hypotéku.

Rozvodové řízení bude pokračovat 22. února.