Nejvyšší správní soud odročil jednání o Dělnické straně na neurčito. "O termínu budeme informovat," uvedl soudce Vojtěch Šimíček.

V závěrečném návrhu advokát vlády Tomáš Sokol uvedl, že provedené důkazy prokázaly důvodnost návrhu na rozpuštění strany. DS je podle Sokola rasistická, xenofobní, násilnická, vyvolává nepokoje a spolupracuje s Národním odporem a dalšími ultrapravicovými organizacemi v Česku i zahraničí.

Sokol zdůraznil například fotografie, na kterých členové DS hajlují, případně jsou zachyceni se známými neonacisty. "Neviděl jsem žádnou jinou stranu, kde by se členové tak často zapomněli a hajlovali," uvedl Sokol.

"Tím, že jsem označil DS za neofašistický subjekt, jsem možná některým členům udělal radost, protože oni se tak cítí," dodal Sokol v závěrečném návrhu.

Policista přirovnal členy Dělnické strany ke zlobivým dětem a nemocným lidem - čtěte ZDE

Člena Dělnické strany si dnes soud prohlédl v nacistické uniformě, jak hajluje - čtěte ZDE

Stát se nepřipravil. Advokát vytrhával ze spisu důkazy proti Dělnické straně - čtěte ZDE


Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas v závěrečné řeči označil proces za politický. Vláda prý návrh podala kvůli vzrůstající popularitě jeho strany. "Důkazy o protiprávní činnosti Dělnické strany chybí," uvedl Vandas.

Předseda DS také naznačil možnost, že stranické akce, které se zvrhly v násilí, možná cíleně narušili agenti. Chtěli tak prý stranu diskreditovat. Vandas neřekl, o jaké agenty podle něj jde.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist