Nejvyšší správní soud odročil jednání o Dělnické straně na neurčito. "O termínu budeme informovat," uvedl soudce Vojtěch Šimíček.

V závěrečném návrhu advokát vlády Tomáš Sokol uvedl, že provedené důkazy prokázaly důvodnost návrhu na rozpuštění strany. DS je podle Sokola rasistická, xenofobní, násilnická, vyvolává nepokoje a spolupracuje s Národním odporem a dalšími ultrapravicovými organizacemi v Česku i zahraničí.

Sokol zdůraznil například fotografie, na kterých členové DS hajlují, případně jsou zachyceni se známými neonacisty. "Neviděl jsem žádnou jinou stranu, kde by se členové tak často zapomněli a hajlovali," uvedl Sokol.

"Tím, že jsem označil DS za neofašistický subjekt, jsem možná některým členům udělal radost, protože oni se tak cítí," dodal Sokol v závěrečném návrhu.

Policista přirovnal členy Dělnické strany ke zlobivým dětem a nemocným lidem - čtěte ZDE

Člena Dělnické strany si dnes soud prohlédl v nacistické uniformě, jak hajluje - čtěte ZDE

Stát se nepřipravil. Advokát vytrhával ze spisu důkazy proti Dělnické straně - čtěte ZDE


Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas v závěrečné řeči označil proces za politický. Vláda prý návrh podala kvůli vzrůstající popularitě jeho strany. "Důkazy o protiprávní činnosti Dělnické strany chybí," uvedl Vandas.

Předseda DS také naznačil možnost, že stranické akce, které se zvrhly v násilí, možná cíleně narušili agenti. Chtěli tak prý stranu diskreditovat. Vandas neřekl, o jaké agenty podle něj jde.