Desítky centimetrů čerstvého sněhu, který zasypal Česko v posledních třech dnech, zřejmě nějaký čas vydrží.

Na pondělí slibuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zataženo až oblačno, ale sněžení bude slábnout. Platnost vydaných výstrah varujících před závějemi nebo sněhovými jazyky skončí nejpozději v neděli před půlnocí.

Podle týdenního výhledu by ani po neděli neměly nejvyšší denní teploty přehoupnout přes bod mrazu, v noci klesnou až k minus deseti stupňům. 

Hory čeká další nadílka 

Počasí v nadcházejícím měsíci bude teplotně i srážkově průměrné. Na hory přinese další sníh, který se v nížinách bude měnit na déšť či déšť se sněhem. Slunce se na obloze objeví zřejmě jen v první dekádě, kdy bude i mrznout. Později by se mělo zatáhnout a oteplit. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která byla v neděli zveřejněná.

Od pondělí do 20. ledna bude místy sněžit a bude oblačno. Lidé by měli v tuto dobu počítat i s tím, že při vyjasnění se mohou objevit mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty v této dekádě meteorologové očekávají od minus čtyř do minus sedmi stupňů, přičemž při zmenšené oblačnosti může být až minus 15 stupňů Celsia. Přes den bude maximálně minus sedm.

Pro poslední lednovou dekádu bude příznačné oteplení a velká oblačnost. Hory pokryje další sníh, v nižších polohách budou však srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty by se měly pohybovat mezi plus dvěma až minus čtyřmi stupni Celsia, nejvyšší denní pak mohou vystoupit až na plus sedm stupňů.

Oblačno až zataženo bude podle meteorologů i deset prvních únorových dnů. Nadále bude občas sněžit, v nížinách i pršet. Postupně budou srážky ale ubývat a naopak přibudou mlhy. Nejnižší noční teploty by měly být mezi plus dvěma až minus čtyřmi stupni. Ve dne bude maximálně sedm stupňů na nulou. Ke konci týdne se podle meteorologů začne opět ochlazovat, přičemž v noci by při zmenšené oblačnosti rtuť teploměru mohla klesnout až pod minus deset stupňů Celsia.