Manželé Topolánkovi, Mirek a Pavla, se u rozvodového soud setkají zřejmě až v pondělí 18. ledna. Podle původních zpráv se mělo stání uskutečnit již o týden dříve, o odročení požádal jeden z nich. 

Stání se uskuteční od 9 hodin v budově Obvodního soudu pro Prahu 6, informovala původně mluvčí instituce Zuzana Barochová, kterou citovaly servery iDnes.cz a Lidovky.cz.

"Je to úplně banální obyčejný rozvod jako tisíce jiných," řekl Lidovkám Topolánkův právní zástupce Milan Jebavý. Délka řízení bude záviset na tom, zda se manželé dohodnou na výchově jejich nezletilého syna Tomáše (17 let), výši alimentů a rozdělení společného majetku.

Vztah s Talmanovou

Již na konci prosince avizoval bývalý předseda vlády Topolánek, že k rozvodu na začátku roku dojde. Zároveň požádal média o citlivý přístup. "Každý má přeci právo, aby tato pro něho citlivá osobní záležitost proběhla v klidu a v soukromí. Po skončení rozvodového řízení předám médiím všechny potřebné informace," uvedl v tiskovém prohlášení.

Soud by měl ukončit manželství, které je již tři roky nefunkční. Předseda ODS Mirek Topolánek žije se svou partnerkou a místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou, s níž má i dvou a půl letého syna Nicolase.