Prezident Václav Klaus a premiér Jan Fischer, kteří tráví zimní dovolenou v Krkonoších, se v úterní podvečer setkali i s manželkami na krátké soukromé schůzce ve Špindlerově Mlýně. Neřešili žádné klíčové problémy, řekli po setkání novinářům. Znovu se sejdou na tradičním novoročním obědě v Lánech 4. ledna. ČTK o setkání informoval Martin Erva z tiskového odboru Hradu.

"My jsme se sešli hlavně proto, abychom v tento sváteční čas jasně předvedli, že se politici spolu nemusejí jen hádat, ale že mají docela chuť si takhle v klidu spolu popovídat," řekl Klaus a s úsměvem dodal, že v lednu v Lánech "už půjde víc do tuhého".

"Bylo to sváteční, oba si vychutnáváme dovolenou," uvedl pro Českou televizi Fischer. Oba politici uvedli, že hovořili o vánočních svátcích, dovolené, dětech a vnucích a shodli se, že by si na podobná setkání měli najít čas všichni veřejní činitelé.


Fischerův pobyt na horách končí už v úterý večer, kdy odjíždí do Prahy, Klaus ve Špindlerově Mlýně zůstává do Silvestra.

"Na Nový rok v sedm ráno sedám do auta a odjíždím do Prahy na novoroční projev," upřesnil prezident. Tradiční novoroční projev Klaus přednese v přímém televizním přenosu od 13:00, diváci jej budou moci sledovat v České televizi, na Nově i na Primě.


Špindlerův Mlýn patří k místům, kde se o vánočních prázdninách tradičně setkávají čeští politici. Jezdil sem například bývalý premiér Mirek Topolánek nebo místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle ČT v těchto dnech na krkonošských svazích lyžují například český eurokomisař Štefan Füle a ministryně školství Miroslava Kopicová.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist