Téměř tři promile alkoholu v krvi měl podle ostravské policie 52letý muž, který v sobotu odpoledne usedl za volant nákladního vozu. Řídil i přesto, že dva dny před tím mu úředníci z novojičínské radnice řízení zakázali. Během sobotní jízdy navíc třikrát v obci Velká Polom u Ostravy havaroval, řekla ČTK mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Profesionální šofér v sobotu vypil několik piv, rum a calvados. Pak sedl do nákladního auta značky Liaz a vydal se domů. Nejprve vyjel mimo silnici a narazil do dopravní značky. Pokračoval dál a asi po ujetí 400 metrů opět nezvládl řízení a narazil do plotu. "Znova se rozhodl pokračovat v jízdě. Už ale ujel jen 200 metrů a při couvání vjel pravým předním kolem do odvodňovacího kanálu," popsala mluvčí.
Dodala že takto způsobil škodu okolo 17.000 korun. "Orientační dechová zkouška u muže vykázala hodnotu 2,96 promile alkoholu," uvedla mluvčí. Dodala, že policisté řidiče obvinili ze tří trestných činů - maření výkonu úředního rozhodnutí, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve vězení by mohl strávit až tři roky.
Související