Rok po krajský volbách, kdy křesla hejtmanů obsadili politici ČSSD, jim obyvatelé vystavili vysvědčení - s jejich prací je v průměru spokojený každý druhý. Vyplývá to z internetového průzkumu společnosti SANEP.

Nejvíce kladných bodů získal šéf Jihomoravského kraje, Miroslav Hašek. S jeho prací je spokojeno nebo spíše spokojeno 64 procent dotázaných z daného regionu. Hašek se dlouhodobě těší oblibě mezi voliči, v listopadovém průzkumu popularity skončil na čtvrtém místě.

Podle výsledků agentury SANEP jsou s prací svých hejtmanů dále nejvíce spokojeni obyvatelé Moravskoslezského kraje (hejtmana Jaroslava Palase hodnotí kladně 56 procent) a také lidé z Olomouckého kraje (hejtman Martin Tesařík - 54 procent).

SANEP: Hejtmani se těší značné oblibě

Nejhorší skóre získal v dotazování hejtman Středočeského kraje David Rath, jeho práci hodnotí kladně 27 procent lidí. Naopak variantu hodnocení „nespokojen" nebo „spíše nespokojen" zvolilo 54 procent Středočechů.

Například hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová má přibližně stejně velký tábor příznivců (46 procent) jako kritiků (42 procent). Stejný počet kladných a záporných hlasů má i hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a šéf Libereckého kraje Stanislav Eichler.

Podle SANEPu hodnotí respondenti práci sociálnědemokratických hejtmanů až na výjimky kladně. "Představitelé jednotlivých krajů se i přes značný politický marasmus těší poměrně značné podpoře a oblibě," interpretuje agentura své výsledky.

Společnosti SANEP provádí dotazování přes internet, nikoli osobními tazateli nebo po telefonu. Průzkum hodnocení práce hejtmanů byl proveden ve dnech 4.-11. listopadu na celkovém reprezentativním vzorku 15 100 dotázaných ve věkové kategorii 18-69 let. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje kolem ±1 procentního bodu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist