Bývalý proděkan právnické fakulty v Plzni Milan Kindl se nebojí prověrky vysoké školy, naopak ji přijímá optimisticky. Uvedl to v pořadu Otázky Václava Moravce, kde vystoupil spolu s šéfkou akreditační komise Vladimírou Dvořákovou.

"Celá záležitost má pro mě absurdní rozměr, byl jsem dokonce označen za mafiána. Nebyl jsem u všeho, co se na fakultě dělo, ale jsem přesvědčen, že 99 procent toho bylo v pořádku," řekl Kindl.

Podle Dvořákové na plzeňské fakultě panoval velký chaos a nepořádek. "Komise naráží na neuvěřitelné věci. Nejde jen o ty konkrétné práce, které nejde dohledat, ale na fakultě byl podle nás programový nepořádek. Už v roce 2008 jsme například upozorňovali na to, že není jasné, jak na školu probíhají přijímačky," sdělila.

Akreditační komise bude postupně prověřovat práce, které na fakultě vznikly. "Stanovili jsme určitá kritéria. Začali jsme od velkých doktorátů a pak půjdeme přes rigorózní práce na magisterské. Jsem přesvědčena, že 95 procent z nich bude v pořádku. Ale klíčové je, proč bude těch pět procent v nepořádku," dodala Dvořáková.

Kindl připustil, že na fakultě mohl panovat jistý zmatek, bez konkrétních údajů se k němu ale nechtěl vyjádřit. "Já jsem šťastný, že k té prověrce dojde. Věřím, že pak dojde i k rehabilitaci studentů a pedagogů na fakultě. Jsem chorobný optimista," podotkl bývalý proděkan.

Dvořáková navíc tvrdí, že vedení fakulty ohrozilo magisterský program školy. "Podklady, které jsme k tomu dostali byly neuvěřitelné. Jako garanti předmětů v nich byli jmenováni mrtví nebo velmi staří pedagogové," řekla. Kindl uznal, že jeden z jmenovaných zemřel pár dní před kontrolou, další profesorka byla po mozkové mrtvici. Vedení přesto doufalo, že se do školy vrátí.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist