Přerušil proto své řízení s Dohnalem, který údajně pochybil při správě cizího majetku a zneužil své pravomoci, a hodlá věc předat státnímu zástupci. Dohnal má nyní 15 dní, aby se proti rozhodnutí odvolal.

České televizi ve středu informaci potvrdil předseda sněmovního kontrolního výboru Vladimír Koníček (KSČM).

Dohnal, který už dříve obvinění odmítal, byl podle ČT obratem případu překvapen. "Takovou informaci nemám, je podle mě nesmyslná. Kárná komise ani nic takového nedělá," řekl Dohnal.

Na údajné nesrovnalosti v hospodaření upozornili členové kolegia NKÚ, což je nejvyšší orgán úřadu. Tvrdili, že úřad vedený Dohnalem údajně opakovaně upravoval rozsah zakázek tak, aby jejich hodnota klesla pod dva miliony korun. Kritizovali ho i za to, že si nechal od úřadu platit nájem dvou bytů, ačkoliv nárok má jenom na jeden.

Dohnal také využíval tři služební vozy, přestože měl podle zákona nárok na dva. Lidem z kolegia NKÚ se rovněž nelíbilo, že Dohnal nakoupil z rozpočtu úřadu umělecká díla za několik milionů korun, uvedla ČT.

Šéf NKÚ také čelil trestnímu oznámení pro údajné porušování povinnosti při správě cizího majetku. Policie ovšem v srpnu oznámila, že se jím nebude zabývat.
Související