Expremiéra a předsedu ODS Mirka Topolánka opouští jeho blízký a vlivný spolupracovník a přítel Marek Dalík. Podle serveru Aktuálně.cz se hodlá stáhnout do ústraní, možná odejde do zahraničí.

"Končím. Už nechci tímto způsobem dál fungovat. Poctivě platím vysoké daně, nepáchám žádnou trestnou činnost, přesto jsem ten nejhorší. Prostě už toho mám dost," řekl Dalík serveru. Topolánka o svém záměru informoval v úterý.

Dalík zatím neví, co bude dělat dál. "Nejdřív si odpočinu, pak uvidím. Zvažuji i odchod do zahraničí," prohlásil.

Dalík tvrdí, že poslední kapkou k jeho rozhodnutí se staly fotografie jeho pražského bytu, který prostřednictvím realitní kanceláře právě prodává. Kancelář umístila fotografie bytu do své webové nabídky a kdosi na ně minulý týden upozornil novináře.

Dalík opouští Topolánka po téměř deseti letech, po které byl jejich profesní život těsně spojený. V médiích se opakovaně objevovaly spekulace o údajně nejasném původu Dalíkova velkého majetku a o tom, zda ho získal díky přátelství s Topolánkem. Jednoznačný důkaz o tom, že Dalík nezákonně zbohatnul díky svému příteli-premiérovi, nicméně po celou dobu nikdo nepředložil.

Mimo jiné také připomíná někdejší Topolánkův výrok pořízený při policejním odposlechu, kdy Topolánek Dalíkovi řekl, že "v každém případě stojím a padám s tebou".

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist