Internetové stránky letostopolankem.cz se na první pohled tváří jako součást jihomoravské volební kampaně předsedy ODS Mirka Topolánka. Ve skutečnosti však tuto kampaň parodují a z Topolánka a jeho kolegu si dělají legraci. Zatím není zřejmé, kdo je autorem webu.

Vedoucí mediální sekce ODS Martin Kupka ve vyjádření pro ČTK reagoval slovy, že "to ukazuje, že konkurence je hysterická". "Lidé určitě jsou schopni posoudit, co je vtipné, co není vtipné, co je křeč a co se opravdu jakoby jim bude jevit jako důvěryhodné," dodal Kupka.

Na webu letostopolankem.cz lidé najdou zprávy a fotografie z Topolánkovy kampaně včetně názorů, jež ale Topolánka i jeho spolupracovníky zesměšňují. Web na první pohled vypadá jako internetová stránka Topolánka, který jako jednička jihomoravské kandidátky ODS pro říjnové sněmovní volby tráví na jihu Moravy léto. Kraj objíždí na kole s programem nazvaným Léto s Topolem. O jeho aktivitách oficiálně informují internetové stránky letostopolem.cz.

ČSSD překvapil přístup volebního štábu ODS

"Nebojte se, budu vršit prázdná klišé, slibovat nesplnitelné, podbízet se a kupovat si vás. Jsem zkorumpovaný politik," představuje se na webu údajný Topolánek. Texty také ironizují Topolánkovu kandidaturu na jižní Moravě i nedávnou aféru kolem jeho dovolené v Toskánsku.

"Byli jsme zaskočeni změnou přístupu volebního štábu ODS, kdy se na stránkách letostopolankem.cz ODS upřímně přiznala, jak probíhá kampaň jejího předsedy. Tedy, že místo kola velmi často využívá klimatizovanou limuzínu, utíká před voliči a místo toho se o to více oddává letním hrátkám. Vzhledem k profesionálnímu názvu stránek nás proto zaskočil fakt, že se nejedná o oficiální stránky ODS. Slovy Ivana Langera: 'Kde asi soudruzi z ODS udělali chybu?'," uvedl Dimun ve zprávě zaslané ČTK.