Letadlo Českých aerolinií, které dopravovalo turisty z Kypru do Prahy, se muselo krátce po vzletu vrátit na letiště v Larnace. Důvodem byl kouř, který byl cítit na palubě letadla. Informoval o tom v sobotu server iDnes.cz s odvoláním na mluvčí společnosti Hanu Hejskovou.

Bezpečnost cestujících údajně nebyla ohrožena. "Kapitán letadla se pro manévr rozhodl z preventivních bezpečnostních důvodů," uvedla Hejsková.

Na Kypru všichni cestující z letadla vstoupili. Podle mluvčí zápach způsobil zkrat součástky v jednom z palubních počítačů. Poté, co bude opraven, letadlo odletí.

Server Tn.cz s odvoláním na jednoho z cestujících uvedl, že letadlo má vzlétnout až ve 04:00. Tuto informaci webu potvrdila i zaměstnankyně společnosti Blue Sky travel, která měla v letadle své klienty. "Z Larnaky by měli odlétat ve 04:00 a do Prahy by měli dorazit v 06:20. Týká se to asi 30 až 40 našich klientů. V současné době je o ně dobře postaráno," řekla zaměstnankyně cestovky.

Let z Kypru do Prahy běžně trvá dvě a půl hodiny, v Praze mělo letadlo původně přistát v sobotu v 19:00. 

Obdobný případ se stal v dubnu airbusu ČSA, který mířil do mexického Cancúnu. Kvůli pravděpodobné technické závadě se krátce po startu vrátil na letiště v Praze-Ruzyni.

Mluvčí ČSA Daniela Hupáková tehdy řekla, že posádka jednala v souladu s přísnými bezpečnostními předpisy, které říkají, že při sebemenší odchylce přístrojů či nestandardním chování letadla je nutné stroj odborně prohlédnout a nelze riskovat případné budoucí komplikace během letu přes Atlantik.