Česko má za sebou tragický víkend, co se dopravy na silnicích týče. Nehody si v průběhu soboty a neděle vyžádaly 11 obětí, z toho nejméně šest motocyklistů.

V sobotu zemřelo sedm osob a v neděli čtyři. Vyplývá to z předběžných policejních statistik.

Poslední dva dny se tak přiblížily letošnímu nejtragičtějšímu víkendu 16. a 17. května. Tehdy si dopravní kolize vyžádaly 14 životů.

V sobotu se stalo 152 nehod, při kterých se navíc 14 lidí zranilo těžce a 59 lehce. V neděli se odehrálo 135 nehod, které si kromě čtyř obětí vyžádaly devět těžce a 46 lehce zraněných.

V sobotu zemřela chodkyně, dva spolujezdci v osobním voze, řidič osobního automobilu a tři motocyklisté. Stejný počet motorkářů zemřel při nehodách v neděli, čtvrtou oběť si vyžádala kolize v Ústeckém kraji.

Policie přitom paradoxně na letní měsíce vyhlásila akci Prázdniny 2009 - bezpečnější. Ta se má zaměřit právě na kontroly motocyklistů.

Alespoň co do celkového počtu smrtelných nehod v průběhu celého roku jsou zatím statistiky optimistické. V letošním prvním pololetí si nehody vyžádaly 381 lidských životů, což je nejméně od roku 1990.