Muž, který zatelefonoval na plzeňskou policii a oznámil, že má doma nalezenou munici, nespecifikoval, o jaký druh explozivního materiálu jde. Policisté museli počítat s každou variantou. K Tachovské ulici, odkud dotyčný muž volal, okamžitě vyjeli policejní specialisté a hasiči.

Protože nebylo jasné, o jaký typ munice šlo, operační důstojník muži poradil, ať nálož položí do vany s vodou a vyčká na příjezd pyrotechnika, řekla ČTK mluvčí západočeské policie Martina Kohoutová.

Záhy poté začali policisté dům v Tachovské ulici evakuovat, byty muselo opustit na padesát lidí.

"Hasiči i policisté jsou na místě, osoby už se podařilo dostat z domu," uvedl operační důstojník hasičů Jaroslav Klíma. Podle něj v jednom z bytů byla nalezena tanková nálož.

Příčinou výbuchu v pražské restauraci byl ruční granát, přinesl ho host - čtěte ZDE

Proč si muž odnesl munici domů, zatím není známé. Na polici zavolal proto, že později začal mít pochybnosti, zda je to bezpečné.

Poté, co pyrotechnik munici zajistil a odvezl, se obyvatelé mohli vrátit do svých domovů. Nikdo nebyl zraněn.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist