Ve všech rekreačních nádržích v Libereckém kraji se nyní mohou lidé koupat bez obav z toxických sinic. "Teplota Máchova jezera stoupla již na 22 stupňů, ale pláže i kemp Klůček jsou téměř prázdné. Není divu, lijáky se mohou objevit náhle kdekoliv a kdykoliv, a lidé čekají na stálejší počasí," řekla Marcela Dvořáková ze společnosti REGIO Máchova kraje.
I voda ve zhruba dvou desítkách přírodních koupališť v Plzeňském kraji je dobrá. Výjimkou je koupaliště Podhájí v Horšovském Týně na Domažlicku a rybník Hnačov na Klatovsku, kde se podle zatím posledních dostupných informací hygieniků z června zhoršila kvalita vody natolik, že je nevhodná ke koupání.
Kvalita koupališť se v Česku zlepšila. Zavřelo se jich jen patnáct - čtěte ZDE
Ideální dovolená? Meteorolog radí začátek července - čtěte ZDE
Také v Pardubickém kraji mohou lidé k přírodním koupalištím podle hygideniků zamířit bez obav.
Jižní Morava zatím řadu koupališť neotevřela
Na jihu Moravy mají zájemci o koupání prozatím omezené možnosti. Část provozovatelů dosud koupaliště vůbec neotevřela, část nádrží je v letošní sezoně upuštěných nebo zcela vypuštěných. Kvalita vody není na některých místech nejlepší, přesto zůstává řada nádrží s čistou vodou.Voda ve sledovaných přírodních koupalištích Karlovarského kraje je zatím čistá a vhodná ke koupání. Výjimkou je přehrada Skalka u Chebu, kde už od poloviny června platí zákaz koupání kvůli přemnoženým sinicím.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist