Škárka byl zvolen výkonným místopředsedou strany. Informují o tom webové stránky Věcí veřejných. Stranická konference si zároveň zvolila zbytek vedení strany. Strana Věci veřejné již na začátku června oznámila, že chce publicistu Johna postavit do svého čela v podzimních předčasných volbách do Poslanecké sněmovny. "Radek John je velmi známá osobnost s velmi velkým kreditem. Už z dob svého působení v TV je znám z mnoha kauz, kde se zastal běžných občanů," uvedl před časem odcházející předseda Věcí veřejný Škárka, který Johna podpořil i dnes na stranické konferenci.

Čtyřiapadesátiletý John nedávno opustil TV Nova, kde byl spojen s jedním z nejstarších pořadů, publicistickým týdeníkem Na vlastní oči. Podle médií bylo na vině pravděpodobně Johnovo angažmá ve společnosti Ora Print, blízké pražskému podnikateli Romanu Janouškovi. John v ní od roku 2002 působí jako předseda představenstva. Společnost je spojována s netransparentní téměř čtyřmilionovou zakázkou na výrobu audiovizuální zvěřinové kuchařky pro státní podniky Lesy ČR.

Věci veřejné jsou malá politická strana, v současné době mají své zastupitele v městských částech Praha 1 a 5. Ve volbách do Evropského parlamentu získala 2,4 procenta hlasů.